Karácsony Gergely azt nyilatkozta, nem volt ott 100 százalékig a kampányban, a minszterelnök-jelölti vitákat egyenesen unta. "Ott voltam, tudtam, hogy ezt nagyjából egymillió ember nézi most, és két kérdés között az jutott eszembe, hogy a gyerekem megy-e röplabdaedzésre" - hallhattuk Budapest főpolgármesterétől, az ex-miniszterelnökjelölttől.
Karácsony tehát unatkozik. Mindezt havi kb. 1,5 milliós fizetésért (plusz szolgálati autó, költségtérítések, juttatások).
A felhergelt, balos hőbörgők folyton Mészáros Lőrincen túráznak. Aki egyébként több tízezer, alvállalkozókkal együtt legalább százezer embernek ad munkát. De sok pénze van, és ez felháborító. Ezért gyűlölni kell.
Karácsony a másfél milliós fizetésért nem csinál semmit. Na jó, de: néha már 1/2 10-kor ébren van, és csinál egy Facebook-videót a konyhából. De unja az egészet. Nem csoda, hogy Budapest megy lefele a klozetton. De őt szeretik, met cuki. Már ugyan nem szeretik annyira, mint régebben; már a cselédsajtó sem nyalja körbe úgy, mint eddig. Mert ki van jelölve az új messiás, akiért rajongani kell: Márki-Zay Péter. De azért még szeretni kell Karácsonyt is. Az agymosott, orbanofób balos Mészároson prüszköl, de azon nem háborog, hogy a lieblingje két éve unatkozik a főváros élén, havi másfél milllióért.

Orbán Viktor miniszterelnök október 23-án az Andrássy út és a Bajcsy-Zsilinszky út találkozásánál mondja el a rendezvények központi elemének számító ünnepi beszédét. Ehhez a rendezvényhez csatlakozik…

Hogyan számolták fel Gyurcsányék a jogállamiságot 15 évvel ezelőtt!

Nagyszerű film. Teltházas vetítés.
☝️15 éve, 2006 szeptemberében és október 23-án testközelből ugyanezt láttam, hallottam, éreztem tudósítóként a tévészékháznál és a fővárosi utcákon.

☝️És azt is láttam…

"Fekete-fehérben menetelt szépen
A kritikus tömeg.
Hitét a kínzókamrák
Sötét híre sem törte meg!
Itt nem számít a rang,
Hiába jön majd ezer tank!
Ötszáz éve mindenkiért
Kondul a harang!"

Ákos - 1956

Ők, akik…

MA INDUL A BÉKEMENET a 2006-os gyurcsányi terror útvonalán, megemlékezve az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseiről és a rendőri túlkapások áldozatairól.
A közös séta délután 2 órától a…

Ijesztő dologra lettem figyelmes tegnap, amikor egy korábbi versemet visszaolvastam (lentebb megtaláljátok).

Ijesztő, hogy még sok-sok év elteltével is kísérti a magyar nemzetet Apró Antal neve.…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média