Megérteni. Elfogadni. Segíteni!
Ma ünnepeljük az Autizmus Világnapját, ami egy kiváló alkalom arra, hogy felhívjuk a figyelmet az autizmus spektrumzavarra és annak megértésére.
Az autizmus egy olyan veleszületett, kihívásokkal teli állapot, amely befolyásolja az érintett személyek kommunikációját, viselkedését és társadalmi interakcióit. Ez a nap számomra az autizmussal élő emberekről szól, továbbá az őket támogatókról, akik óriási tiszteletet érdemelnek a munkájukért.
️De tudjátok, eszembe jutott még valami. Az ilyen napokon talán még markánsabban nyilvánvalóvá válik számomra, hogy milyen fontosak a valós kisebbségek és csoportok a kitalált "WOKE" csoportokkal szemben.
Az utóbbi időben oly’ sok figyelmet és energiát fordítottak globalista cégek, politikusok és egyéb megmondóemberek olyan ügyekre, amelyek sokszor semmibe veszik a valódi társadalmi kérdéseket. A valóságban ezek a kisebbségek, beleértve az autista embereket is, gyakran ️háttérbe szorulnak a mesterségesen keltett, zajos, gyakran ingerült és „szivárványszínű” vitákban.
Ahelyett, hogy a kitalált, kreált problémákkal foglalkoznának a baloldali elit tagjai, amik az elmúlt 5-10 évben bukkantak elő, mi lenne ha először az olyan embereket ismertetnénk meg a társadalommal, akik valóban rászorulnak segítségünkre és támogatásunkra.
️Hogyan lehetséges az, hogy egy fiatal tinédzser a szivárvány összes betűét tudja, de mégsem tud megszólítani egy autizmussal élőt vagy esetleg egy vak embert?
Szerintem ezen sürgősen változtatni kell!
❤️Legyünk együttérzőbbek, befogadóbbak és nyitottabbak azok irányába, akik tényleg így élik a mindennapjaikat. Most, hogy a társadalmi viták előtérbe kerülnek az internet által, - és valljuk be ezeket a vitákat leginkább azok fűtik, akik 10 perce találták ki, hogy kicsodának vagy micsodának gondolják magukat, - fontos, hogy emlékeztessük magunkat arra, hogy igenis vannak olyan a társadalmi csoportok akik nem holmi kitalált, nonszensz trend alapján próbálják magukat megkülönböztetni másoktól, hanem egész egyszerűen így születtek, vagy ilyen helyzetbe kerültek. Nem szánakozni és sajnálkozni kell, hanem megadni a legtöbb segítséget, valódi esélyegyenlőséget teremteni számukra az élet minden területén. Mert nem több gender-semleges wc-re van szükségünk, hanem több olyan munkahelyre és lehetőségre, ahol mindenki tud érvényesülni! És akkor tényleg jobb hely lesz a világ!