Pár napja volt a 65. évfordulója a kommunisták kirívó bűntettének: 1957. június 28-án a Kozma utcai Gyűjtőben felakasztották Tóth Ilonát, a 24 éves medikát. Vádlói bestiálisan megkínozták a fogvatartása alatt. A talpa "néma" volt, reflextelen a veréstől, a méhét el kellett távolítani a gumibottal történő megerőszakolástól, a fizikaira jött a folyamatos lelki terror. Tombolt a "kádári aranykor".

1932. október 23-án született Árpádföldön. Kétéves volt, amikor a szülei elváltak, egyetlen gyerekként tanítónő édesanyja mellett nőtt fel. Az általános iskola elejétől az egyetem befejezéséig kitűnő tanuló volt, atletizált, majd vívott, később sportrepülőnek jelentkezett. A forradalom idején hatodéves végzős orvostanhallgatóként került a Péterfy Sándor utcai kórházba. Október 26-tól az Önkéntes Mentőszolgálat tagjaként sebesülteket szállított, a fegyveres csoportokat kötszerrel, élelmiszerrel látta el.

November 4. után a forradalmi tevékenység a kórházak és a munkásszállások területére, röplapkészítésre, illegális tevékenységekre korlátozódott. Ezen a napon nevezte ki a mentőszolgálat vezetője Tóth Ilonát a Domonkos utcai kórház élére. A kórház vezetése mellett vidékre járt élelemért, ellátta a bejáró betegeket, éjszaka pedig segédkezett az illegális röplapok stencilezésénél a kórház alagsorában.

A medikát 1956. november 19-én röplapkészítés és –terjesztés vádjával tartóztatták le, majd néhány hónap múlva előre megfontolt, hideg számítással elkövetett gyilkosság vádjával ítélték el, s 1957. június 28-án kivégezték. Aki pedig halálra ítélte: B. Tóth Matild azaz Biszkuné dr. Tóth Matild, Biszku Béla (MSZMP) felesége.

forrás: tothilonka56.hu

#sohatöbbébaloldalt

Ez a forró nyári hétvége a tehetséggondozás jegyében zajlik. Vonatra szálltunk 49 olyan, kiemelkedően tehetséges fiatallal, akiket felvettek a világ legjobb egyetemeinek valamelyikére, és leutaztunk…

Minden viszontagság közepette hűek maradtunk.

Hűek maradtunk önmagunkhoz, egymáshoz, és ami a legfontosabb: hűek maradtunk Magyarországhoz.

Megérkezett a Honvédség két vízszállító autója Solymárra.

Folyamatosan azért dolgozunk, hogy Solymár minden részén legalább az időszakos vízellátást visszaállítsuk.

️👮 Amikor válság van, a biztonság és a rend felértékelődik. Márpedig a járványhelyzet után a háborús időszak köszöntött be. Díjaztuk a legkiválóbb egészségügyi és közszolgálati dolgozókat a…

Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter és Mayer Gábor államtitkár urakkal közösen egyeztettünk az észak-dunántúli kereskedelmi- és iparkamarák vezetőivel Székesfehérváron az aktuális…

Jeleztük Brüsszelben: az orosz gázhoz való hozzáférésünk nehezítéséről nem tárgyalunk.
Nem arról van szó, hogy keresünk kompromisszumot, hanem nincs miről tárgyalnunk.

Mérlegen az első fél év. Túl a 440 ezredik látogatón a Magyar Zene Háza.

Karácsony Gergely újabb hadjáratot indított a budapesti közlekedés ellen.

600 forint lesz 1 óra parkolás Budapest belvárosában.

Most már nem csak azoknak fő a feje, akik a dugóban aszalódnak, hanem…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média