A bíboros a zsúfolásig megtelt budapesti Szent István-bazilikában arról beszélt: a halált legyőző Üdvözítő senkit nem zár ki irgalmasságából, mindannyian részesülhetünk a feltámadásban és az örök boldogságban, ha befogadjuk őt.
A bíboros, esztergom-budapesti érsek vezette húsvét vigíliájának szertartását a zsófolásig megtelt Szent István-bazilikában.