Az amerikai lap arról ír, hogy nehéz helyzetbe került az amerikai diplomácia a közel-keleti események miatt. Washingtonnak ugyanis figyelnie kell(ett volna) arra, hogy ne idegenítse el magától a szövetségesének számító arab országokat, miközben egyértelműen állást foglal Izrael...
A Politico szerint az elmúlt hét eseményei arra engednek következtetni, hogy az amerikai befolyás jelentősen megkopott a térségben.