Nagyon megható Magyar Péter tegnapi posztja.
Azt mondja, őt bántják, és fenyegetéseket kap ám! Bizony! És ennek a lábujjától egészen a talpáig becsületes hősnek még ezt is el kell viselnie. Borzasztó.

️Drill baby drill!
Elmondom egy percben, hogyan akarja Trump visszaszerezni Amerika vonzerejét, és mi ehhez az értékajánlata.
Trumpnak persze Amerika az első, de ennek pozitív mellékhatása az egész világnak jó lehet. Január 23-i davosi videóüzenetében azt ígérte, hogy növelni fogja az olaj- és gázkitermelést az USA-ban. Erre meg is van a lehetősége, hiszen elmondása szerint hazája a világ legnagyobb készleteivel rendelkezik. Ezzel párhuzamosan utasítja az OPEC-et és Szaúd-Arábiát, hogy csökkentse az olaj világpiaci árát.
Ha az olajárak esnek, akkor az infláció mérséklődik, sőt a bolti árak akár csökkenhetnek is. Ha ez így lesz, akkor a jegybankok csökkenthetik az alapkamatot. Ha az alapkamat csökken, könnyebben és olcsóbban lesznek elérhetők a fejlesztésekhez szükséges források.
Mindez csak akkor hatásos Európában, ha béke van és az emberek biztonságban érzik magukat, és ezért mernek hosszú távon tervezni. Trump belépése itt is ígéretes. A Közel-Keleten tető alá hozott egy tűzszünetet, és elképzelései szerint az olajárak csökkenése kivérezteti az oroszokat és közelebb hozza a békét.
Annyit azért tegyünk hozzá szabadon, ahogy a művelt amerikai mondja, nincs ingyen ebéd. A biodiverzitás és a környezet védelme megoldásokért kiált, a jóllét nem pusztán egzisztenciális kérdés.