Elkészült az új, családbarát beruházás a Mátraverebély-Szentkúton lévő római katolikus nemzeti kegyhelyen: kálvária kápolna, apartmanházak, sportpálya és játszóterek várják az ide érkezőket.
Elő hit,…
️𝐀 𝐯𝐞𝐫𝐬𝐞𝐧𝐲𝐤𝐞́𝐩𝐞𝐬𝐬𝐞́𝐠 𝐟𝐨𝐤𝐦𝐞́𝐫𝐨̋𝐣𝐞 𝐚 𝐧𝐞𝐦𝐳𝐞𝐭𝐤𝐨̈𝐳𝐢 𝐩𝐢𝐚𝐜𝐨𝐤𝐨𝐧 𝐯𝐚𝐥𝐨́ 𝐡𝐞𝐥𝐲𝐭𝐚́𝐥𝐥𝐚́𝐬.
Olyan középvállalkozóktól tudhattam meg a sikerük titkát, akik egytől egyig sikeresek a nemzetközi piacokon.
Elmondom 𝟔 pontban és 𝟑 percben, hogy mi az eredményességük titka.
Közös jellemzőik:
1️⃣. A kitartás fontosabb a sikereknél.
Futballhasonlattal élve az NB2-ben is láthatunk olyan megmozdulásokat, mint az NB1-ben vagy a Bajnokok Ligájában, de az igazi különbség a szintek között a konzisztencia.
2️⃣. A fókuszáltság az alaptevékenységre, arra amiben a legjobbak vagyunk.
Maradva a sporthasonlatnál, Colin Jackson mesélte, aki 13 éven át tartotta a 110 méteres gátfutás világcsúcsát, hogy akkor sikerült áttörnie, amikor semmi mást nem csinált, minthogy az erősségeire fókuszált.
3️⃣. Befektetés a tudásba.
Ezek a cégek folyamatosan képzik munkavállalóikat, törekednek arra, hogy a náluk létrejövő tudást rendszerbe foglalják, de teret engednek a kreatív, alkotó ötleteknek is. Ennek eredménye, hogy a mérlegükben a cégben meglévő tudást mérő immateriális javak aránya hatszor akkora, mint az ágazati átlag!
4️⃣. Megfizetik a tudást.
A sikeres vállalkozásoknál a (medián) átlagbér 70 százalékkal magasabb, mint az ágazati átlag. És az összefüggés iránya is fontos: nem azért tudnak magasabb bért fizetni, mert sikeresek, hanem azért sikeresek, mert magasabb bért fizetnek.
5️⃣. Együttműködnek a tudástermelő rendszerekkel.
Folyamatos kapcsolatban állnak egyetemekkel, szakképző centurmokkal, kutató-fejlesztő központokkal annak érdekében, hogy a hiányzó tudás pótolják és a meglévőt kiegészítsék.
6️⃣. Van elképzelésük a jövőről, bizakodva tekintenek az előttük álló feladatokra.
Visszatérve a sporthasonlathoz, amikor (brit) kutatók a TOP15 teniszezőt hasonlították össze az utánuk következő TOP50-be tartozókkal, arra jöttek rá, hogy nem technikai felkészültségükben, szorgalmukban, fizikai erejükben, táplálkozásukban vagy az alvásuk minőségében különböznek, hanem abban, hogy mire gondolnak két játékmenet között. Akik arra gondoltak, hogy élvezik a játékot, hogy a következő labdamenet a javukra alakul, azok váltak sikeressé.
Hajrá, nemzeti exportbajnokok!
Ti fogjátok Magyarországot a legfejlettebb országok táborába repíteni.