Hősöm!
Az a sok álszent ember nem gondolkodott el, amikor Magyar Péter a demagóg monológjában úgy beszélt a meleg párokról, mintha valami etalonok etalonjai lennének? És hogy náluk automatikusan jobb helyen van egy cigány (!) árva gyerek, mint egy gyermekotthonban vagy egy agresszív családban?
Nos.
Anélkül, hogy most kinyitnánk a cigányságot érintő reprodukciós kérdéseket:
Attól, hogy vannak rossz emberek gyermekotthonokban, az nem jelenti azt, hogy minden gyermekotthonban mindenki rossz.
És attól, hogy valaki azonos nemű pár, még nem kerül automatikusan valamiféle erkölcsi piedesztálra.
A meleg párok is veszekednek. Köztük is van agresszív. Köztük is van önző, felelőtlen vagy akár teljesen tébolyodott ember. Pontosan ugyanúgy, ahogy a heterók között is. Mintha egyesek azt akarnák elhitetni, hogy a szexuális orientáció valami különleges erkölcsi minősítés.
Nem az.
Ebben Toroczkaival értek egyet. Ha már valakinek könnyíteni kellene az örökbefogadás lehetőségét, akkor elsőként a meddőséggel küzdőknek. Sőt, én még egy lépéssel tovább megyek.
Az egyedülálló nőknek és férfiaknak is.
Azoknak, akik szerettek volna családot, szerettek volna gyereket, de ebben a mai dzsungelben még nem találták meg a párjukat. Ettől még lehet, hogy kiváló szülők lennének.
Róluk miért nincs szó?
Miért nem rájuk fókuszálunk?
Miért nem nekik próbálunk segíteni?
És igen, szerintem is az anya–apa családmodell az ideális. De az élet nem mindig ideális. Az életben történnek dolgok.
Viszont nem segítséget adni azoknak az egyedülálló nőknek, akik gyereket szeretnének, de nem hajlandók megalázkodni vagy benne maradni egy rossz kapcsolatban csak azért, hogy szülhessenek, az hatalmas etikai és demográfiai hiba. Ebben a kérdésben a Fideszt is sokszor kritizáltam.
A nők ma nem csak azért szülnek később, mert karriert építenek.
Aki egy kicsit is ismeri a mai randizási kultúrát, pontosan tudja, hogy nem ugyanazt a világot éljük, mint az anyáink és a nagyanyáink. Rengeteg nő egyszerűen azért csúszik ki az időből, mert nem talál megfelelő társat.
Ez egy valós probléma.
Ehhez képest az a narratíva, hogy most az ország torkán kell lenyomni azt, hogy az örökbefogadásnál elsődleges kérdés a meleg párok helyzete, elég gyenge próbálkozás.
Mert arra az érvre, hogy „ők jó szülők lennének”, csak egyetlen őszinte válasz létezik:
Talán igen. Talán nem.
És ha valakinek még mindig nem áll össze a kép, segítek:
Ursula von der Leyen nyilvánosan beszélt arról, hogy bizonyos befagyasztott uniós források kérdése összefügg a jogállamisági és LMBTQ-vitákkal.
Talán ezért lett ez ekkora ügy.
Talán ezért fontosabb politikailag ez a téma, mint a meddő párok vagy a gyermekre vágyó egyedülálló nők helyzete.
És talán ezért akarják elhitetni velünk, hogy aki ezt megkérdőjelezi, az automatikusan rossz ember.
---------
Szerzői jogi figyelmeztetés: A bejegyzés teljes vagy részleges átvétele kizárólag a szerző, Gulyás Virág, valamint a forrás megjelölésével engedélyezett. A forrásmegjelölés nélküli felhasználás szerzői jogi jogsértésnek minősül.
Hősöm!
️SAJTÓKÖZLEMÉNY
️
2026. június 27-én a Szülők Menete imádságos és békés jelenlétre hívja mindazokat, akik keresztény szemszögből szeretnének tanúságot tenni a család, a gyermekek és az emberi méltóság…
Igazi függetlenség!
Miért tartják Tajvant a világ egyik legveszélyesebb helyének?
Kína saját területének tekinti a szigetet, Tajvan viszont nem akar Peking fennhatósága alá kerülni. A növekvő katonai feszültség miatt a…

”A lengyel Myśl Polska szerint sokkal inkább Ukrajna jelent katonai fenyegetést Lengyelország számára, nem pedig Oroszország és a lengyeleknek erre kell felkészülni! Nyíltan kijelentették,…
"A teljesség igénye nélkül: Andrássy Gyula, Apponyi Albert, Baross Gábor, Bethlen István, Deák Ferenc, Csengery Antal, Eötvös Károly, Irányi Dániel, Horváth János, Isépy Tamás, Jókai Mór, Kéthly Anna,…