Litvániában ismét miniszterelnök-csere történt.

Kedden lemondott Inga Ruginienė, így két éven belül már a harmadik szociáldemokrata miniszterelnök kerül az ország élére.

A Litván Szociáldemokrata Párt a brüsszeli fősodor egyik mintadiákja: határozottan EU-párti, NATO-párti, Ukrajna-párti, támogatja az Oroszországgal szembeni szankciókat, és rekordmagas, a GDP több mint 5 százalékát elérő védelmi kiadásokat szorgalmaz.

Ruginienė mindössze tíz hónapot töltött a miniszterelnöki székben, de ez idő alatt így is sikerült több botrányt, miniszteri menesztést és kommunikációs válságot összegyűjtenie, mint amennyit egyes kormányok egy teljes ciklus alatt produkálnak.

A hivatalos magyarázat szerint mindez a politika természetes része. Valóban. Jaj.

Ahogy az is egyre természetesebbnek tűnik Európában, hogy a választók változásra szavaznak, majd néhány hónappal később új miniszterelnököt kapnak.

Két év alatt három kormányfő.

Ha ugyanez egy euroszkeptikus vagy konzervatív kormány alatt történne, valószínűleg már a demokrácia válságáról szólnának a brüsszeli nyilatkozatok.

Mivel azonban egy példásan EU-párti kormányról van szó, a miniszterelnökök gyors cserélődése egyszerűen „a politikai folyamat része”.

Úgy tűnik, a stabilitás fogalma is relatív lett Európában.

Ha jól értjük, akkor most arra a "Zsolti bácsis" ügyre hivatkozva akarja alkotmányellenesen eltávolítani Magyar Péter a köztársasági elnököt, amit a testvére kreált

A képek magukért beszélnek.
Magyar Péter sógorát úgy kellett lefogni a parlamentben, miután a fideszes képviselők kérdést mertek feltenni a Kontroll botrányról és Magyar Mártonról.
Mi lehet az oka ennek…

Hiába az embargó, Európa az izraeli fegyverek első számú vásárlója

Újabb történelmi rekordot döntött izraeli fegyverexport és öt év alatt megduplázta értékét: 2025-ben elérte a 19,2 milliárd dollárt.…

Érsek atya Szűz Mária közbenjárásáról és Isten irgalmáról mesélt🩵
Kovács Gergely gyulafehérvári érsek a 10. Fekete Madonna zarándokvonat lelkivezetője, út közben rendelkezésünkre állt pár kérdés…

Természetesen poloskázni, dehumanizálni továbbra is teljességgel elfogadhatatlan, olyat kizárólag primitív jobbosok csinálnak,
egy rendes, tisztességes demokrata sosem vetemedne ilyen ocsmányságra.…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média