Korábban teljesítettük a vállalásunkat!

Az októberi infláció egyszámjegyű: 9,9%.
Egy igazán fontos találkozóval indult a nap: Filip Tosevski észak-macedón külügyi államtitkár úrral tárgyaltam.
️ Meggyőződésünk, hogy a Nyugat-Balkán helye az Európai Unióban van! Hazánk elkötelezett a térség uniós integrációjának ügye mellett, ezért mindig kiemelt partnerként tekintünk a térség országaira, és aktívan is támogatjuk a csatlakozási folyamatukat. Biztosak vagyunk abban, hogy az Európai Unió erősebbé és versenyképesebbé válhat a régió integrációjával!
ℹ️ A migráció kérdésében nagyon közel áll egymáshoz Magyarország és Észak-Macedónia álláspontja: a cél az, hogy illegálisan senki ne tartózkodjon a területünkön, és ennek érdekében fizikailag is megvédjük a határainkat.
🤝 A megbeszélés során részletesen áttekintettük az Európai Bizottság múlt héten bemutatott, 2023-as, bővítésre vonatkozó csomagjának Észak-Macedóniát érintő pontjait.
️ Tosevski államtitkár úr jelezte: fontos a hazája számára, hogy a 2024-es magyar uniós elnökségi félév alatt Észak-Macedónia is lehetőséget kapjon arra, hogy minél több fórumon képviselhesse álláspontját és bemutathassa az integráció érdekében tett lépéseit. Mint mondta, ez – a gyakorlati szempontokon túl – azért is kiemelt jelentőségű számukra, hogy az egész országuk láthassa, a csatlakozás egy jó cél, és az EU valódi perspektívát, lehetőséget kínál számukra.
Biztosítottam tárgyalópartneremet arról, hogy minden lehetséges eszközzel azon leszünk, hogy előremozdítsuk azoknak az országoknak az integrációját, amelyek érdemi lépéseket tesznek a csatlakozásuk érdekében. A Nyugat-Balkán számíthat Magyarországra, a támogatásunk töretlen.
/posztok.hu
️Mindez azért fontos, mert így a digitális oktatási segédanyagok teljes spektruma elérhető lesz gyermekeink számára.




