Ma születésnapját ünnepeljük Szent-Györgyi Albertnek, a világhírű magyar orvosnak, biokémikusnak, a C-vitamin felfedezőjének.
1893. szeptember 16-án született Budapesten és ő lett az első magyar tudós, aki orvosi Nobel-díjat kapott.
Kutatásai nemcsak a modern orvostudomány alapjait jelentik, hanem azt is megmutatják a mai fiataloknak, hogy tudományos kíváncsisággal, kitartással és szorgalommal világraszóló eredményeket lehet elérni.

Példája ma is iránytű diákjaink számára.

#SzentGyörgyiAlbert #MagyarTudósok #Oktatás #ÉrtékÉsPélda

Szüreti felvonulás és mulatság Tabon!
Lassan 15 éve, hogy rendszeres vendége vagyok a tabi szüreti ünnepségnek.
Ez a nap a hagyományápolásról és a szórakozásról szól, de arra is kiváló alkalom, hogy…

️Egy évtizede védjük Magyarországot és Európát az illegális migrációtól!

Mit értünk el azóta?
👉 Lezártuk a déli határt – magyar földre csak az léphet, akinek mi engedélyezzük.
👉 Európa egyik…

Tíz éve megépítettük a határkerítést és azóta is védjük Magyarországot.

Egy rossz döntés elég, és a tömeges bevándorlás visszafordíthatatlan károkat okoz.

Mi nemet mondunk a migránsok betelepítésére!…

2015. szeptember 16., Röszke

A kép tíz éve készült, de ami aznap történt, azt míg élünk nem feledjük. Tíz éve ezen a napon migránsok százai rohamozták meg Magyarország déli határát Röszkénél. A…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média