Teljesen igaza van Kövér Lászlónak. Rákay Philip világított rá, hogy nem is arról beszélt, amit a balliberális propagandasajtó állít, hiszen nem az ellenzéket nevezte nemzetbiztonsági kockázatnak, hanem a kettészakított politikai helyzetet nevezte annak. A baloldal most ezzel a félreértelmezéssel igyekszik elterelni a figyelmet a saját botrányairól, például a Városháza-ügyről.
Itt a teljes szöveg, amivel teljes mértékben azonosulni tudok:
„Nem szeretnék a mai találkozónkon ünneprontó módon beleragadni az aktuálpolitika mocsarába, de ki kell mondanom, hogy a magyar politikai osztálynak nincs egységes állam- és nemzetértelmezése, hanem alapvetően két – egymást gyakorlatilag kizáró – állam- és nemzetkép létezik a magyar politikán belül.
Nem az elmúlt tíz vagy harminc évben gyökereznek ennek okai, hanem időben jóval messzebb nyúlnak vissza. Azonban a történelmi okok részletes kifejtése meghaladná az én ünnepi beszédem időkeretét, ezért azt javaslom, itt és most fogadjuk el tényként, adottságként mindazt, amivel sajnos magunk is mindannyian szembesülhetünk.
A magyar politikai osztály egyik része önrendelkező államban és öntudatos nemzetben gondolkodik, ilyenben hisz és ilyenért dolgozik, a politika másik része pedig az önfeladó állam és önmarcangoló nemzet politikai hagyományának jegyében cselekszik.
Tisztelt Kollégák!
Én ezt a politikai helyzetet tartom a legveszélyesebb nemzetbiztonsági kockázatnak, amely Magyarországot fenyegeti.” (Kövér László)
/posztok.hu




A Védett Társadalom Alapítvány élőben jelentkezik Dunaújvárosból 2021. december 1-én szerdán, 17 órától.
"Adjuk vissza a fogalmak becsületét!" címmel folytat beszélgetést…



