Egy nappal a Fidesz szervereinek lefoglalása után lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész. Indoklásában azt írta: „Az ügyészség nem válhat politikai szereplők küzdelmeinek eszközévé.”

A legfőbb ügyész közölte, hogy megbízatása 2026. augusztus 25-én megszűnik. Lemondását azzal indokolta, hogy az igazságszolgáltatás és az ügyészség függetlenségének megőrzése a demokratikus intézményrendszer egyik alapja, az ügyészség pedig nem válhat napi politikai érdekek és hatalmi játszmák színterévé. Azt is hozzátette, hogy az elmúlt időszakban olyan, a szakmai viták kereteit messze meghaladó politikai támadások érték az általa vezetett szervezetet, amelyek mellett már nem lehet szó nélkül elmenni.

A bejelentésre reagált Bóka János, a Fidesz új frakcióvezetője is. Szerinte a lemondás Magyar Péter hónapok óta tartó nyílt politikai nyomásgyakorlásának következménye, és egyben tiltakozás a kialakuló „Tisza-féle politikai önkénnyel” szemben. Arra is felhívta a figyelmet, hogy mindez egy nappal azután történt, hogy a nyomozó hatóságok lefoglalták a Fidesz informatikai rendszerének szervereit. Bóka szerint ez nem véletlen egybeesés, hanem annak a jele, hogy a politikai hatalom egyre nagyobb befolyást kíván szerezni a független intézmények felett.

Magyar Péter ezzel szemben úgy reagált: „Az imént lemondott a legfőbb ügyész. Ezzel az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg, aki akadályozta a rendszerváltást.” A miniszterelnök korábban ultimátumot adott több közjogi méltóságnak – köztük a köztársasági elnöknek és a legfőbb ügyésznek –, hogy mondjanak le tisztségükről.

A történtek időzítése és az egymást követő események – Sulyok Tamás távozása, a Fidesz szervereinek lefoglalása, majd a legfőbb ügyész lemondása – várhatóan tovább erősítik azt a politikai vitát, amely az igazságszolgáltatás függetlenségéről és a demokratikus intézmények működéséről zajlik Magyarországon.

Senkit nem szép dolog leköpni. Ugyanakkor páratlan szuperképesség az, hogy valaki egy másik személy köpéséből meg tudja állapítani az illető párthovatartozását. Főleg minek okán a tiszásoknak sokkal…

Egyre több tiszás érzi azt és írja is le, hogy ők a Tiszára szavaztak és nem Magyar Péterre. Csak változást akartak és azt hitték lesz is.
Lett is, csak nem olyan mint amilyet behazudott nekik.

Vagy az…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média