Szívemből szólt! Köszönöm 🤝 nehéz lesz de megoldjuk 💪 hajrá Magyarok ❤️

️
#nekedbe #foryou #fürdich #pusztuljonforyouba #Hungary #budapest #Magyarország #magyarok #schauerviktorlaszlo #fidesz #orbanviktor…
️Egyre több, a Tiszával szimpatizáló vagy baloldali véleményformáló szólal fel Magyar Péter önkényes hatalomgyakorlásával kapcsolatban, amire tegnapi elemzésemben hívtam fel a figyelmet. Íme három példa:
1. A Tisza Párt országgyűlési képviselők mandátumának 12 évben történő maximalizálását célzó javaslata miatt fogalmazott meg éles kritikát Halász Noémi. Az ellenzéki érzelmű közéleti szereplő szerint a párt felhatalmazás nélkül nyúlna egy alapvető alkotmányos kérdéshez, miközben a kritikus véleményeket egyre gyakrabban támadások érik. Bejegyzésében azt írta, odáig jutott, hogy először komolyan felmerült benne: inkább nem mondja el a véleményét.
2. A Fidesz-pártisággal aligha vádolható Török Gábor politológus is arról beszél, hogy egy Tisza-kétharmad úgy érezheti, nincs valódi korlát előtte. Ahogy fogalmazott: „Ennyire pőrén még a Fidesznek sem sikerült ezt bemutatnia, hogy van egy akaratom – a köztársasági elnök távozzon –, és beleírom, hogy a köztársasági elnök nincs a helyén.
3. Nagy Attila Tibor baloldali elemző pedig azt írta, hogy az új miniszterelnök nehezen viseli a kritikát: nemcsak a Hír TV újságírójával került konfliktusba, hanem az RTL munkatársának kérdése sem tetszett neki. Mint írta, kár volt a miniszterelnöki agresszivitásért, és nem érti a jelen lévő újságírókat sem. Szerinte világossá kell tenni, hogy a miniszterelnök köteles elviselni a nyilvánosság ellenőrzését. „Ő most már a hatalom vezetője, bizony az ő körmére kell nézni. A mindenkori miniszterelnök körmére kell nézni, mielőtt még visszaélne a hatalommal. Ami Magyarországon meglehetősen nagy.”
/posztok.hu

️



Te egyetértesz vagy más a véleményed?
️
