Akik eddig a Velencei Bizottság után visítottak, hatalomra kerülve már nem akarják őket.
️Zelenszkij ukrán elnök várhatóan kihagyja a gdanski Ukrajna Újjáépítési Konferenciát a lengyel kollégájával, Karol Nawrockival kialakult, egyre mélyülő diplomáciai vita miatt.
Nawrocki lengyel elnök pénteken megfosztotta Zelenszkijt a Fehér Sas Rendjétől – Lengyelország legrangosabb kitüntetésétől –, azt követően, hogy Kijev egy katonai egységet nevezett el az Ukrán Felkelő Hadseregről. Ez a második világháború idején működő alakulat volt, amely több tízezer lengyel meggyilkolásáért felelős Volhíniában.
A következmények gyorsan eszkalálódtak: több ukrán tisztviselő visszaadta lengyel kitüntetését, három korábbi ukrán elnök pedig saját Fehér Sas Rendjéről is lemondott. Zelenszkij szintén visszaküldte kitüntetését Varsónak.
A két államfő közötti konfliktus Lengyelországban belpolitikai törést is kiváltott. Hétfőn Donald Tusk lengyel miniszterelnök kormánya azzal vádolta Nawrockit, hogy stratégiai hibát követett el, és azt hangoztatta, hogy Varsónak meg kell őriznie szerepét Kijev egyik legfontosabb, Oroszországgal szembeni szövetségeseként, valamint az ország jövőbeli újjáépítésének egyik meghatározó szereplőjeként.
Akik eddig a Velencei Bizottság után visítottak, hatalomra kerülve már nem akarják őket.
️Példátlan és botrányos!
️
️
️
Belegondoltatok már abba, hogy a korlátoltak....... bocs, korlátozók félmunkát végeztek? Tiszásoknak feltennék egy napindító kérdést.
Ha korlátoztátok a:
- miniszterelnököt 8 évben
- az alkotmánybírákat…
Bulgáriában tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett olimpikon, Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes birkózó
Nyugodjon békében
️
Folytatjuk, amíg ők sem szállnak le a témáról. 🤝Nem engedünk a zsarnokságnak. Velünk vagy?
Az OBH elnökhelyettese és a Kúria főtitkára Magyar Péter édesanyja volt az “Orbán-diktatúra” alatt. Ott nincs teendő? Na és aki államtitkár volt mint Vitézy vagy vk.főnök, mint Ruszin? Miféle…
Ha telefont minden következmény nélkül a Dunába lehet dobni, akkor szivárványos zászlót miért nem? 
● A lengyel katolikusok szakrális központja🙏
● A nemzeti egység jelképe
● A függetlenség szimbóluma💪
● A lengyel–magyar barátság alapja
❤️