„Pedofidesz”, „Ki az a Zsolti bácsi?” – ezt hallgatták hónapokon át a jobboldali szavazók. A Zsolti bácsi-ügy friss fejleményei azonban erkölcsi és morális elégtételt jelentenek. Elemzés 5 pontban!

1. MORÁLIS TÁMADÁS A JOBBOLDAL ELLEN: A Zsolti bácsi-ügy még a választási kampány előtt robbant ki, amelynek keretében kiskorúak ellen elkövetett szexuális bűncselekményekkel vádolták meg a kormány egyes tagjait. Az ügy jelentősen rontotta a Fidesz megítélését, hiszen a párt morális alapjait kezdte ki, emellett a Fidesz szavazóit is folyamatosan támadták, például a „pedofidesz” jelzővel.

2. MAGYAR PÉTER IS HANGOSÍTOTTA A ZSOLTI BÁCSIZÁST: Nemcsak a Tisza holdudvara és véleményformálói, hanem maga Magyar Péter is felerősítette a Zsolti bácsi-ügyet. Még a héten is azzal vádolta a fideszes képviselőket, hogy közöttük ül a kiskorúak ellen elkövetett szexuális bűncselekménnyel vádolt Zsolti bácsi.

3. A KONTROLL BANGÓ SÁNDORT HASZNÁLTA FEL: Hiába nyert kétharmaddal – például a Zsolti bácsizásnak is köszönhetően – a Tisza Párt, Magyar Péter testvérének televíziójában, a Kontrollban tovább folytatták a vádaskodást. Egy korábbi intézetis fiatalt, Bangó Sándort használták fel, aki zavarodottan azt állította, hogy tudja, ki az a Zsolti bácsi.

4. FORDULAT AZ ÜGYBEN: Hiába cáfolták az érintettek a vádakat, a közvélemény többsége nem hitt nekik. Az elmúlt napokban azonban fordulat következett be: Bangó Sándor két nevelője is azt állította, hogy Magyar Péter testvére fizetett Bangó Sándornak az interjúért, amelyben bizonyítékok nélkül vádaskodott. Jól mutatja, mennyire lufi az ügy, hogy már a 444 is azt írta: nincs Zsolti bácsi, az egész történet kitaláció.

5. ERKÖLCSI ÉS MORÁLIS ELÉGTÉTEL: Miután egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a kampányban alaptalan vádaskodások zajlottak, és csupán egy rágalomhadjáratnak lehettünk tanúi, a jobboldali politikusok és szavazók számára az elmúlt napok erkölcsi és morális elégtételt jelenthetnek. Ez természetesen egy elveszített választás után talán nem jelent sokat, de a jövő szempontjából azonban fontos fejlemény lehet.

️ Az ELTE jogtudósa bírálta azt a 42 kollégáját, akik nyílt levélben amellett érveltek, hogy a jelenlegi közjogi tisztségviselőket kétharmados parlamenti többséggel lehessen leváltani.

Az RTL-s és a volt RTL-s most kormányszóvivő bebuktatta ezt a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatalt!

Szóval, ha jól értem eddig az volt mondás, hogy mivel nem elég olcsó az olaj, nem lehet bevezetni a 480Ft-os benzinárat. Most viszont, hogy elég olcsó lett az olaj már lehet 595 helyett 635 a benzinár…

Ajatollah Khamenei jóváhagyta az iráni-amerikai keretmegállapodást

Iráni törvényhozó szerint Ajatollah Modzstaba Khamenei fenntartásai ellenére jóváhagyta a memorandumot

A parlament nemzetbiztonsági…

Visszatérnek Iránba az orosz Rosatom szakemberei

TEHERÁN – Az orosz állami atomenergia-vállalat, a Roszatom vezetője megerősítette, hogy a busheri atomerőmű továbbra is kiemelt prioritás Moszkva…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média