Most, hogy közel az árvíz vége, érdemes megvizsgálni, ki hogyan viselkedett a héten a vezető politikusok közül. Orbán Viktor híresen jól kezeli a válsághelyzeteket, a vörösiszap katasztrófától kezdve a háború kitöréséig a különböző árvizekig mindig magabiztosan reagált és felelős politikusként kezelte a helyzetet. Nem volt ez másként most sem: az ország vezetése higgadtan és szakszerűen kezelte az árvizet, a miniszterelnök az aktuálpolitikai csatározást is félretette, egységre szólított fel. Ezzel szemben Magyar Péter álhíreket terjesztett, még a gátakon is rendre a kormányzatot és a védekezést szervező hivatalos szerveket támadta, illetve komolytalanul pózolt a Facebook-lájkokért cserébe. A helyzet annyira kínossá vált körülötte, hogy a hét második felében már a saját követői sem kedvelték és lájkokat kellett kunyerálnia, illetve vásárolnia, így hirtelen sok vietnámi és egyéb ázsiai kedvelője lett az ellenzéki messiásnak. Meglepően visszafogott volt ugyanakkor Gyurcsány Ferenc, aki józanabbul viselkedett Magyar Péternél és nem a kormány támadásával volt elfoglalva, hanem a védekezést támogatta. Ha volt kritikája, akkor is kiemelte: azt majd az árvíz után kell megbeszélni. A többi ellenzéki párt is hasonlóan viselkedett, Magyar Péteren kívül egyik esetében sem láttunk álhírkeltést vagy gát mellőli politizálást. Összegezve az árvíz politikai hatásait: a kormányoldal erősítette azt a képet a választókban, hogy az ilyen veszélyes helyzetekben jó kezekben van az ország irányítása, míg az ellenzék fő arca, Magyar Péter komolytalanul viselkedett és továbbra sem mutatta egy felelős, kormányzóképes alternatíva képét.

Megtisztelő, hogy az Európai Parlament elnöke születésnapi köszöntőt küldött nekem, és a közös sikerek reményében üdvözölt! Hálásan köszönöm a kedves szavakat, elnök asszony! Bízom benne, hogy az…

️Figyelem! Helyzet/Jelentés

A Fővárosi Vízművek Zrt. által üzemeltetett dunabogdányi kutakban a hálózatra bocsátott vízben minőségi kifogásoltság jelent meg határértéket meghaladó koncentrációban a…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média