"Az életnek értéket csak a szolgálat adhat, amellyel az emberek ügye felé fordulunk. Ez kissé szigorúan és általánosan hangzik, de ez az egyetlen igazság, melyet minden következménnyel megismertem. Senki nem ülhet a virágos réten, mint Ferdinánd, a bika, s nem szagolhatja büntetlenül a szép virágokat. Ember vagy, tehát ember módra és az emberek között kell élned.

Ember módra élsz, ha igazságosan élsz. Ha minden cselekedeted és szavad alján a szándék van: nem ártani az embereknek. Ha megkísérled - feltűnés és hiú szerep nélkül - segíteni az embereknek. Néha csak azzal, hogy nem hallgatod el az egyszerű igazságokat. Néha csak azzal, hogy nem mondod tovább, amit mások hazudnak. Néha csak azzal, hogy nem mondasz igent, mikor mindenki kiabál: "Igen, igen!" Egy életen át, következetesen, nem beleegyezni abba, ami az emberek hazugsága, nagyobb hősiesség, mint alkalmilag hangosan és mellveregetve tiltakozni ellene."

Ezzel a Márai Sándor idézettel köszönöm meg valamennyi ciklusát befejező, szolgálatát letevő polgármesterünknek a munkát, az együttgondolkodást. Kinek-kinek egyéni és magánéletében egészséget és sikereket kívánok!

Köszönöm Mór Antal, Beró László, Ősz Ferenc, Dián Erzsébet, Szűcs Attiláné, Gyüsziné Rohonczi Anita, Grúber Zoltán, György István, Simon László, Janovics István, Lazók Zoltán, Major Lászlóné, Riesing Károlyné, Igó István polgármestereknek a munkáját!
A fotó a tavalyi adventi polgármesteri összejövetelen készült Oroszlányon.

Búcsúzni csak szépen….

Tegnappal véget ért egy tíz éves önkormányzati korszaka Oroszlánynak. 2024. június 9-én az oroszlányiak úgy döntöttek, Takács Károlyra bízzák a várost. És jól döntöttek.
Lazók…

Most a Német Autóipari Szövetséggel, kereskedelmi kamara tagokkal és autóipari érdekképviseleti szervekkel egyeztetünk. Többek között rájuk hivatkozik Brüsszel, amikor a kínai elektromos autóipari…

2010 óta rendeztük az orvosi és szakdolgozói béreket, számos hazai egészségipari beruházást indítottunk, és elkezdődtek az infrastrukturális fejlesztések is.

Magyarország kezdeményezésére megalakult a Béke Barátai nevű nemzetközi csoport, amelynek célja, hogy mielőbb tűzszünet és béke legyen.

Új időszámítás indul a fővárosi egészségügyben

Október elsejével Budapesten is működésbe lép az új, betegközpontú ügyeleti rendszer, melynek hívószáma 1830 .
A nap 24 órájában elérhető 1830-as…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média