Orbán Viktor:
NEMZETI PRIDE: 

tűzijáték, augusztus 20.
A legjobb mindig a vége!
Boldog születésnapot, Magyarország! 
"Ha a helyszínen nézed a tűzijátékot, csinálj egy rövid videót, fotót a kedvenc…
Államalapító Szent István királyunk ünnepén Oroszlányban mondtam beszédet a Millenniumi emlékműnél. II. Rákóczi Ferenctől, Széchenyi Istvántól, Wass Alberttől és Jókai Annától idéztem.
Uttóbitól az Ima Magyarországért című verséből:
(... csak csendesen, ne siránkozz,
halkan szólj elkábult hazánkhoz)
Öregisten, Nagyisten
érted sóvárog ma minden
akik hortyognak szanaszét
vagy éberen vigyáznak
síkos savas eső alatt
biz egyformán áznak.
(... csak csendesen, mind aki lázad,
báránybõr jelmezben figyelik a házad)
Öregisten, Nagyisten
erősíts a hitben
hogy ami késik
azért el nem múlik
él még a Te nyájad bárha szőre hullik.
(... csak csendesen, nem használ a lárma,
mostohaszülők közt még árvább az árva)
Öregisten, Nagyisten
más remény nincsen
mint igazad, kegyelmed
hogy Te szabj végül rendet
maradék országnak
adj életes kedvet
a lecsonkolt többit
gyógyítgasd ne engedd
önnön gyilkosává válni -
haza kell találni!
/posztok.hu







️
