Ma az Általános Ügyek Tanácsán az állam- és kormányfők csütörtöki ülésének előkészítése áll a középpontban.

Az egyik legfontosabb kérdés Európa versenyképessége. Ennek helyreállítása nem képzelhető el a magas energiaárak kezelése nélkül. Az Európai Unió ma kettős energiaprésben van: sem a Közel Keletről, sem Ukrajnán keresztül Oroszországból nem érkezik kőolaj. Ennek következményeit már egész Európában érezni lehet. Amíg nem születik gyors és hatékony megoldás, addig a versenyképesség helyreállítása nem lehetséges. Álláspontunk szerint a magas energiaárak mögött részben az elhibázott uniós politikák állnak: a klímapolitika, a kereskedelempolitika és a szankciós politika is hozzájárult a kialakult helyzethez. A Bizottságtól azt várjuk, hogy haladéktalanul tegyen javaslatot az árak csökkentésére.

A következő hétéves költségvetésről szóló vita is napirenden van. A magyar álláspontnak három elég egyszerű pillére van. Addig nem tudunk új fejezetet nyitni az Európai Unió költségvetésében, amíg az előző fejezetet le nem zártuk. Ez azt jelenti, hogy mindaddig, amíg Magyarország nem kap teljes hozzáférést a jelenlegi költségvetés alapján neki járó uniós forrásokhoz, addig nem tudunk a következő hétéves költségvetésről érdemben beszélni. A második pillér, hogy semmiről nincs megállapodás addig, amíg mindenről meg nem állapodtunk. A harmadik pillér pedig az, hogy Magyarország csak valódi uniós forrásokról hajlandó tárgyalni. Fiktív uniós forrásokról nem tárgyalunk, márpedig mindaddig, amíg olyan kondicionalitási rendelkezések vannak érvényben, amelyek lehetővé teszik, hogy politikai és ideológiai alapon elzárják ezeket az uniós forrásokat, addig valójában fiktív uniós pénzekről beszélünk.

Az Európai Unió kettős energiaprésben van: sem a Közel-Keletről, sem pedig Ukrajnán keresztül Oroszországból nem kap kőolajat

Az ukrán miniszterelnök-helyettessel folytatott megbeszélésen egyértelműen és határozottan jeleztem, hogy Magyarország elvárja: Ukrajna nyissa meg a Barátság kőolajvezetéket

Mélyen elszomorító, hogy eddig semmilyen egyértelmű elhatárolódást nem láttunk Magyar Pétertől és a Tisza Párt vezetésétől a debreceni jelöltjük karlendítős ügyében. Helyette megy a relativizálás, a…

„Elég a színházból, még a mai napon nyissák újra a Barátság kőolajvezetéket!”

Orbán Viktor:
Tegnap Kaposváron is megmutattuk, hogy mi vagyunk többen.
Ma 18:00 órakor találkozzunk Egerben, a Dobó téren. Gyertek el ti is
Link a kommentben.

Tegnap Kaposváron is megmutattuk, hogy mi vagyunk többen.
Ma 18:00 órakor találkozzunk Egerben, a Dobó téren. Gyertek el ti is

Megígértük, megcsináltuk!

Jó hír a térségben élőknek: március 16-tól ingyenes az első 30 perc parkolás a Kistarcsai Flór Ferenc Kórház parkolójában.

Ez egy apró, de fontos lépés: kevesebb stressz…

🤝Köszönöm a bizalmat és a támogatást. Számomra a közéleti munka mindig az emberekről szól: meghallgatni a kérdéseket, komolyan venni a felvetéseket, és segíteni ott, ahol lehet.
Hiszem, hogy ha…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média