Nagyon fontos dolgot mondott Jaksity György a Corvinus diplomaosztóján.
Ezt mondta:
„Jaksity György a Corvinuson: Hazug, erkölcstelen, romlott és elvtelen hordószónokok igézetében nem szabad élni.”
Tökéletesen egyetértek. Éppen ezért nem szabad soha, semmilyen körülmények között Jaksity György igézetében élni. Ez a hazug, erkölcstelen, romlott és elvtelen hordószónok, ez az alak az egyik legjellegzetesebb képviselője azoknak a gazembereknek, akik a rendszerváltás utáni minimum két évtizedben tönkretettek szinte mindent Magyarországon. Nem létező, hamis „szakértelmük” „modernségük” és „európaiságuk” hazugságának fedezékéből osztogatták megfellebbezhetetlen „igazságaikat”, és majdnem belepusztultunk.
És azt hitték -mert semmiféle önreflexióra nem képesek-, hogy ez így is marad az idők végezetéig.
Aztán el lettek takarítva.
És még mindig nem értik.
És állandóan falra festik a végromlást, a nagy, utolsó és teljes pusztulást, amit természetesen csak ők tudnának megakadályozni. Olyanok, mint az Ember tragédiájának Athéni színe:
„(...)
ELSŐ DEMAGÓG
Odább! ez a hely itten az enyém.
Veszélyben a hon, hogyha nem beszélek.
(A nép helyeslést üvölt.)
MÁSODIK DEMAGÓG
Akkor vesz el, ha szólsz. Bérenc, le innét!
(A nép kacag és tapsol.)
ELSŐ DEMAGÓG
Te nem vagy bérenc, mert ki sem veszen meg.
Polgárok! fájva emelek szavat,
Mert a nemes szívnek fáj, a nagyot
Porig alázni; s egy nagy férfiút
Kell vonnom bírószéketek elé
A dísz-szekérről.
MÁSODIK DEMAGÓG
Jól kezded, gonosz!
No, csak virágozd fel az állatot,
Mit áldozatra szántál.
ELSŐ DEMAGÓG
Félre innen!
A NÉPBŐL
Mit is hallgatjuk azt a gúnyolót.
(Rángatják a második demagógot.)
ELSŐ DEMAGÓG
De bármint fáj szivem, mégis beszélek,
Mert téged, óh, dicső, fejdelmi nép,
Még hadvezérednél is többre nézlek.
MÁSODIK DEMAGÓG
Ez árus lelkü, éhenholt csoportot,
Mely eb gyanánt a hulladékra les
Gazdái asztaláról? - Óh, te gyáva,
Ízlésedet nem írigyelhetem.”
(...)
No, hát így. Jaksity, mint Első demagóg bejelentkezett, mert „elvész a hon, hogyha nem beszél”.
Sz*rjátok le...
/posztok.hu


️A szankciópolitika kontraproduktív hatásának számlájára írható, hogy Európa ilyen szintű energiaválságba került.



Olaszországban jobboldali fordulat jöhet szeptemberben, szerte nyugaton gyengülnek a háború- és szankciópárti vezetők. Ha ez a folyamat kitart, akkor Magyarország számára kedvező változások állnak be…