Így készül a világ egyik legdrágább kávéja a Kopi Luwak (~140e/kg). Indonéziában közismert márka. Mára már világszerte mitikus hírnévre tett szert, nem csak az ára, hanem az előállítási módja miatt is…
Atomtámadás?
Követőink közül bizonyára a legtöbben emlékeznek még arra, hogy a nagyhatótávolságú amerikai rakéták Oroszország elleni bevetésének ötlete már hónapokkal ezelőtt is felmerült – akkor viszont nem lett belőle semmi. Feltehetően a következők miatt.
Az orosz katonai vezetés közvetlenül a Pentagont tájékoztatta az alábbiakról:
1) Az Oroszország területére behatoló ATACMS rakéták 90%-át az orosz légvédelem bizonyossággal megsemmisíti, így érdemleges taktikai előnye a hadszíntéren ebből az ukrán-NATO koalíciónak nem származik majd.
2) Az Oroszország elleni amerikai rakétatámadás ténye szimmetrikus orosz válaszreakciót vált ki. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy Oroszország hiperszónikus csapást mér mondjuk a Lockheed Martin arkansasi üzemére, ahol az ATACMS gyártása zajlik.
3) Ennek nyomán a Fehér Ház azzal szembesül, hogy Oroszoszág megtámadta Amerikát. Erre válaszként (más eszköz híján) nem tehetnek mást, mint hogy Minuteman ballisztikus rakétákat lőnek ki Oroszországra. Ez praktikusan azt jelenti, hogy Amerika közvetlen atomtámadást indít Moszkva ellen.
4) Az orosz előrejelző-rendszer az amerikai rakéták induláskor figyelmezteti Moszkvát, amelynek nyomán az orosz vezetés hiperszónikus nukleáris fegyverek hullámait indítja el – elpusztítva mindent a NATO keleti határaitól Los Angelesig, néhány perccel még az amerikai atomrakéták célbaérése előtt.
5) Mindenki meghal, a lll. Világháború pedig 25 perc alatt véget ér.
Erről tájékoztathatta a Pentagon a Fehér Házat az oroszokkal való kommunikációt követően. És mivel ezt az összefüggés-rendszert a Biden-adminisztráció leggyengébb képességű tagjai is képesek voltak felfogni (beleértve az elnököt is), az amerikai vezetés inkább úgy dönött, hogy "nem engedélyezi az ukránoknak", hogy nagyhatótávolságú rakétákat lőjenek ki Oroszországra.
Jelenleg viszont ilyen stratégiai dilemmák nem nyomasztják már a globalista vezérkart, mivel az orosz válaszreakció Amerikai ellen már csak a Trump-kormányzat alatt következhet be, és így Donald Trump lenne az, akinek el kellene rendelnie egy Oroszország elleni atomtámadást.
A Biden-adminisztráció utolsó rúgásai ATACMS bevetésének engedélyezéséről a Trump-adminisztráció de-eszkalációs törekvéseinek kizárására irányul.
Így az oroszoknak nincsen más lehetősége, mint extrém önmérsékletet tanúsítani és elviselni, hogy néhány ATACMS rakéta becsapódik a nyugati régiókban, beleértve a Krímet is.
A tényleges orosz válaszlépés feltehetően Irán és Jemen kiemelt támogatása, valamint az afrikai és latin-amerikai jelenlét fokozása lesz majd. Így az amerikai jelenlét leterhelésével a világ más régióiban csökkentik az ukrán hadszíntérre helyezhető nyomást és ezzel egyúttal folyamatosan nyitva tartják a diplomácia hátsóajtót a deeszkaláció irányába Trump-nak.