Ma Budapesten jártam, visszafele láttam a balesetet. Brutális baleset volt. 40 kilométeres dugó utána. Amikor oda fele mentem, többször szinte állóra kellett fékezni a kocsit. Valamiért ott Bicskénél…
Belénessy Csaba írásával kívánok derűs délutánt minden kedves ismerősömnek, különösen a székelyeknek, akiknek üzenem: drukkolok, hogy a székely légitársaság mielőbb beinduljon! Már most jelentkezem utasnak!
A SZÉKELY LÉGITÁRSASÁG SZOLGÁLTATÁSAI:
Hogyha Székelyföldön elkészül a repülőtér (HOGYHA!!!)☝️:
1. A becsekkolásnál nem azt kérdezik, hogy ablakhoz vagy folyosóra ülsz-e, hanem hogy az udvarhelyi vagy a csíki, (netán a gyimesi) szektorban kívánsz-e utazni.
2. Beszállásnál előre mehetnek azok, akiknél hokibot van, vagy medvével utaznak.
3. A beszállókártyák csak rovásírással lesznek nyomtatva. Aki nem ismeri a jeleket, az a rovásos-ábécés szuvenír karperec segítségével könnyedén megfejtheti.
4. Induláskor nem ezt hallod: „Ladies and gentlemen, this is your captain speaking", hanem: „No, kicsi barátaim, ejsze, kapaszkoggyanak, eregelünk felfelé...”
5. Útipoggyásznak katonabőrönd, vagy ugyanolyan méretű faláda is megteszi.
6. Csucsán, a Királyhágónál, negyedóra pihenő. Az utasok pisilnek, ki a toalettbe, ki a Körösbe, míg a pilóták csiorbö de burtát és miccset fogyasztanak. Újrainduláskor az alábbi (sose hallott) poénnal oldják a hangulatot: „Mindenki itt van? Aki nincs, az szóljon! Höhö!”
7. Nehezebb leszállásnál, nem megtapsolják a pilótát, hanem megverik.
8. Kiszállásnál a székelyruhás fehérnép ekképpen köszön el: "Áldja meg magukat a csíksomlyói Szűz Mária!"
9. A fekete doboz tulipánmintás, a csempész áfonyapálinka tárolására szolgál.
Ma Budapesten jártam, visszafele láttam a balesetet. Brutális baleset volt. 40 kilométeres dugó utána. Amikor oda fele mentem, többször szinte állóra kellett fékezni a kocsit. Valamiért ott Bicskénél…
Nekünk Erdély!
Nekik Románia!
És még kérdezik, hogy miért nem kedvelik őket?!
Ausztriában sincsenek túl jó formában a liPsik.
Orbán Viktor ellen nagymamákat küldtek ki tüntetni.
Vadai Ágnes Orbán Viktor „Romániában elmondott beszéde” miatt háborog még mindig. Kedves Ágnes, nekünk Tusnádfürdő Erdélyben van!
Fogadjunk egy sörben, hogy a 444 és Szily Laci agymenése az "Orbán beszéde miatt lemondott németországi szállás" cikk úgy kamu ahogy azt kell
Egyrészt még senki nem vette át. Másrészt, ....nos...…
A Soros féle CEU sajnos nem tudta kiküldeni a hallgatóit, mert szünet van......
Recesszióban az Egyesült Államok! Biden szerint jó az irány!
Több mint két órát tárgyalt egymással Joe Biden és Hszi Csin-Ping! Tajvan lehetett a legfőbb téma!
A késő délutáni órákban landolt a honvédség Airbus csapatszállító szállítórepülőgépe Siauliai légibázison, Litvániában: a balti…