Magyarországnak van egy keményen harcoló társa az európai határvédelemben: a lengyelek nem hagyják, hogy a Fehéroroszországból érkező migránsok átlépjék a határt.

Orbán Viktor és a magyar kormány a 2015-ös migránsválság hatására döntött úgy, hogy megerősíti a határvédelmet és kerítést épít a déli határon. Magyarország azóta is védi az Európai Uniót a migránsfolyosó lezárásával.

Nem vagyunk azonban egyedül a harcban, lengyel testvéreink ugyanis éppen a Fehéroroszország felől érkező migránsáradatot tartóztatják fel, ami Mateusz Morawiecki miniszterelnök szerint a teljes Európai Unió stabilitását veszélyezteti.

Miután Fehéroroszország több ezer migránst terelt a lengyel határ felé, a Morawiecki mintegy 12 ezer katonát vezényelt ki a határőrség mellé, hogy megakadályozza az egyre gyakoribbá váló illegális átlépési kísérleteket.

Miután a migránsokat feltartóztatták, azok tábort vertek a határnál, és a jelenlegi becsült 3-5 ezer fő mellé továbbiak csatlakoznak Fehéroroszország belsejéből, így a feszültség egyre csak fokozódik.

A lengyel miniszterelnök szerint a helyzet egyértelmű: Minszk egyfajta hibrid háborúban használja fel a migránsokat, akiket “élő pajzsként” küld előre, hogy destabilizálják a határt.

Magyarország és Lengyelország álláspontja azonban egyforma: egy ország csak addig tud szuverén és független lenni, amíg meg tudja védeni a határait. Az is közös bennünk, hogy nem csak magunkat, hanem az Európai Uniót védjük, még akkor is, ha ezért Brüsszelből csak kritikát, ellenőrzéseket és vegzálást kapunk, segítséget és pénzt nem.

Ne felejtsétek el: a magyar baloldal 2015 óta folyamatosan egyértelművé teszi, hogy lerombolná a határkerítést, és úgy támadják brüsszeli elvtársaiknál a magyar migrációs politikát, ahogy csak tudják. Ez eddig is káros volt, azonban az afganisztáni és a fehérorosz helyzet miatt most már kifejezetten veszélyes is.

Ha egyetértesz velünk, oszd meg ezt a bejegyzést és kövesd az Aktuálist.

Utolsó pillanatban érkezett a mentőcsapat.

A siófoki körzeti megbízottak és egy polgárőr közösen járőröztek, amikor riasztást kaptak, hogy a ságvári szőlőhegyen kigyulladt egy pince, és valószínűleg a…

⚠️Az Egyesült Államok közvéleményének elég gyorsan elege lett az üres tekintetű, kislányszagolgatós demokrata öregemberből, aki január óta de jure elnöke az országnak.

‼️Már nemcsak politikai…

KABUL RÓZSÁJÁNAK NEM TETSZIK A PARLAMENTI „PANORÁMA”.
Ej, Tímea! Nem nálunk kell emiatt reklamálnia, hanem azoknál, akik a nyakunkra küldték kegyedet! És még véletlenül sem a választókra célzok. Ugye…

Márki-Zay el akarta titkolni, de kiderült, hogy korábban egy brüsszeli energialobbi szervezetnek dolgozott. Így már nem is olyan meglepő, hogy az emberekkel szemben inkább a ezermilliárdokat kaszáló…

Megdöbbentő: hiába van rezsiválság Európában, Márki-Zay Péter továbbra is kitart a rezsicsökkentés eltörlése mellett, az egekbe szálló piaci árakat vezetné be.
️Nézd meg mit nyilatkozott megint a…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média