Jelentések szerint figyelmeztető lövések dördültek el a Hormuzi-szoros térségében. Emellett az iráni Forradalmi Gárda (IRGC) rádión keresztül arra utasította a hajókat, hogy kerüljék el a szorost.
A…
️Nyílt felhívás a Tiszához, Magyar Péterhez, Gajdos Lászlóhoz és Herceg Zsolthoz!
☝️Talán az évtized legnagyobb szennyezése a nyugat-Dunántúlon, ami felér egy újabb vörösiszap katasztrófával.
Osztrák kavicsbányákból éveken át azbeszttel szennyezett kavics érkezhetett a nyugati országrészbe. Szombathely és Kőszeg számos utcájában kimutatták már a zúzalékban a súlyos egészségkárosító hatással bíró azbeszt jelenlétét.
Az azbeszt súlyos egészségkárosító hatással bír, mert rákos megbetegedést okozhat ha az azbeszt por a szervezetbe jut.
️A megoldás nem várhat. Az ott élők érhető okokból azonnali cselekvést, megoldást várnak el.
👉Sajnos a kormányzat csak terel, és álmegoldásokkal állt elő eddig. Egyeztettek ugyan az osztrákokkal látszatintézkedésként, de az onnan származó azbeszt tartalmú kavicsbányát a hírek szerint a lezárás után hamarosan újra fogják nyitni.
️Csütörtökön lett volna az illetékes parlamenti bizottság szombathelyi kihelyezett ülése, ami a kormánypárti képviselők távolmaradása miatt, továbbá a két érintett miniszter Gajdos László és Herceg Zsolt hallgatása miatt csak informálisan tudtak megtartani, dönteni értelemszerűen semmiben nem tudtak.
️A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy az illetékes minisztériumok -a Gajdos vezette élő környezetért felelős és a Herceg vezette egészségügyi minisztériumok -a gyakorlati mentesítési munkálatokkal magukra hagyták a helyi önkormányzatokat.
️
A térség és a lakók a 24. órában vannak. Tisztelt miniszter urak. Tisztelt Tisza. Tánc megvolt, rendben volt....mostmár ideje lenne dolgozni, az emberekért, a magyarokért, a választókért.
️Vagy ez a Tiszának nem fontos?
Költői a kérdés. Tudjuk sajnos jól a választ.
☝️Osztani ér, hogy a Tisza szavazókhoz is eljussanak a hírek, hogy a kedvenceik hogyan hagyják magukra a választókat...
Jelentések szerint figyelmeztető lövések dördültek el a Hormuzi-szoros térségében. Emellett az iráni Forradalmi Gárda (IRGC) rádión keresztül arra utasította a hajókat, hogy kerüljék el a szorost.
A…
a kirúgott Mediaworks-harcostársak közül hányan sörözgetnek mosolyogva Brüsszelben?
A „jogállam helyreállítói” – vagy inkább a saját hatalmi ambícióik szolgálatában álló akadémiai kör botrányos levele?
️ A reconstitutio.huoldalon közzétett nyílt levél, amelyet számos magyar…
A miniszterelnök által személyre szabott alaptörvénymódosítással fenyegetett köztársasági elnök alkotmánybírósági beadványának vizsgálatából 7 alkotmánybíró kizáratta magát, így le is vették a…
Irán lezárta a Hormuzi-szorost az Izrael által Libanon ellen indított légitámadásokra válaszul. Meglepődünk? Nem kéne.
Ezért problémás eltörölni a védett árat. Miközben friss hír, hogy ismét elzárta Irán a Hormuzi-szorost.
Nem tartott sokáig.
A hírek szerint Irán ismét lezárta a Hormuzi-szorost.
Ez újra hatással lehet az üzemanyagárakra.
Mi jár a fejemben?
Hol van ilyenkor a jobboldali média mögött azok akinek KELLENE? Kíváncsian várom a megújjuláshoz vezető utat! Hol van a lojalitás? És a becsület? Ezek olyan szavak amik már réges…
Lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki tisztségéről Orbán Balázs. A kuratórium már meg is választotta utódját, az elnöki feladatokat a jövőben Madarász László látja…
💪🇭