Az úgynevezett komcsi rosszindulat egyik alapvető forráskódja. Jordan Peterson fején találta a szöget ezzel a gondolatával is:
Köszöntő a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége jubileumi, 25-ik Tanévnyitóján:
"Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Sok szeretettel köszöntök mindenkit a FODISZ – immáron hagyományosan megrendezésre kerülő – Tanévnyitó Ünnepségén, és egyben köszönöm a meghívást!
Megtisztelő, hogy Fogyatékosságügyi Államtitkárként a FODISZ fogyatékossággal élő fiatalok diáksportjában eltöltött szerepvállalásának 25-dik jubileumi évfordulóját Önökkel együtt ünnepelhetem.
Azt gondolom, ezért vagyunk ma itt együtt, mert mindannyian hiszünk a sport integráló erejében!
Az Olimpiára, a Paralimpiára, a Siketlimpiára, a Speciális Olimpiára és a sport országos- és világeseményeire hatalmas figyelem összpontosul. Milliókkal együtt szurkolhatunk újabb-és újabb csúcsdöntéseknek, követhetjük kedvenc csapataink szereplését, csodálkozhatunk rá olyan teljesítményekre, amelyek korábban még elképzelhetetlennek tűntek.
Paralimpikonjaink bámulatos eredményeket produkáltak, ami mind az edzői munkán, mind a sportolói felkészülésen érezhető professzionalitást, kitartást, elhivatottságot tükröz! Szeretném megköszönni Önöknek ezt az élményt és azt, hogy hazánk hírnevét a világban ismét megerősítették!
Hölgyeim és Uraim!
Meggyőződésem, hogy a sport nem csupán az emberek magányos versengése, hanem közösség, mely befogad, elfogad, támogat és felemel, és messze túlmutat a mozgáson, a sportágban való fejlődésen! Arra tanít, ami az élet más területein is nélkülözhetetlen: elszántságra, kötelességtudatra, egymás elfogadására!
Ahogy körbenézek azt látom, hogy a sport valóban mindenkié, nincsen gátló akadályozottság, fogyatékosság, egyéb társadalmi helyzet, mert a sport nem a különbözőségek terepe, hanem épp azok feloldásának helyszíne! Ezt a szemléletet közvetíti az ENSZ Fogyatékossággal Élő Személyek Jogairól szóló Egyezménye, amely kiemeli a sportlétesítmények mindenki általi hozzáférhetőségének fontosságát, hangsúlyozza a fogyatékos emberek részvételének jelentőségét az integrált sporttevékenységekben. Ezt a szellemiséget tovább viszi az Országos Fogyatékosságügyi Program, melynek valamennyi intézkedési terve fogalmaz meg konkrét feladatokat a fogyatékossággal élő emberek szabadidős sportolási lehetőségeivel és versenysportjával kapcsolatban.
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Ma minden sportoló fogyatékos emberre, fogyatékos sportolóra, a velük dolgozó szakemberekre és az őket körbevevő támogató közegre együtt, büszkén gondoljuk! Előre gratulálok a díjazottaknak és megköszönöm azt a kitartást, elhivatottságok, amit a fogyatékos emberek diáksportja érdekében megtettek!
Mert a sport valóban az a terület, ahol mindenki egyenlő tud lenni."