️ Advent első vasárnapja – a HIT
Elkezdődött a lelki felkészülés időszaka. Ez az időszak arra hív minket, hogy a mindennapok rohanása helyett álljunk meg egy pillanatra, és befelé figyeljünk.
Adjunk…
☝ Kincses Előd jogász és Mircea Dinescu költő vehette át idén a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Alapítvány, valamint a MOL-Csoport Petőfi-díját pénteken Budapesten, a MOL Campus épületében.
️ Kincses Előd 1941. október 2-án született Marosvásárhelyen. Középiskolai tanulmányait szülővárosában, a Bolyai Farkas Líceumban folytatta, majd a bukaresti egyetemen szerzett jogi diplomát 1964-ben. Ezt követően hat éven keresztül jogtanácsosként dolgozott Marosvásárhelyen. Ügyvédi praxisát 1970-ben kezdte, amit 1989-ig folytatott. Ő védte Tőkés László temesvári lelkészt a román forradalomhoz vezető kilakoltatási perében, 1989-ben. A következő évben megválasztották a romániai Nemzeti Megmentési Front és a Nemzeti Egység Ideiglenes Tanácsa Maros megyei alelnökének. Ebben a tisztségében fontos szerepet játszott 1990 március 20-21-én, a „fekete márciusként” hírhedté vált marosvásárhelyi pogrom idején. Mindvégig igyekezett békés mederben tartani az eseményeket, és figyelmeztette a magyar lakosságot, hogy ne engedjenek a provokációnak. Eközben minden lehetséges módon próbálta rávenni a román katonai és politikai vezetést a marosvásárhelyi lakosság megvédésére, a hatóságok viszont nem cselekedtek. Az események eszkalációját látva felhívta a tüntetők figyelmét az önvédelem szükségességére. Az összecsapásokat követően a várható koncepciós perek elől Magyarországon és Ausztriában keresett menedéket. 1990-ben kiadta „Marosvásárhely fekete márciusa” című kötetét, melyben felidézte és ismertette a Marosvásárhely lakói ellen elkövetett bűnöket. 1991 és 1992 között a Magyarok Világszövetségének főtitkára volt. Csak öt és fél év után térhetett vissza szülőföldjére, ahol folytatta ügyvédi, közéleti és politikai pályáját. 2010-ben meghívott előadóként vett részt a KKETTK Közalapítvány megemlékezésén, amit a marosvásárhelyi pogrom 20. évfordulójának alkalmából szerveztek a Terror Háza Múzeumban. 1990-ben elnyerte a Berzsenyi-díjat. A határon túli magyar felsőoktatás támogatásáért 2013-ban Báthory-díjat kapott. 2015-ben a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki. 2017-ben Kós Károly-díjjal tüntette ki az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács.
️ Advent első vasárnapja – a HIT
Elkezdődött a lelki felkészülés időszaka. Ez az időszak arra hív minket, hogy a mindennapok rohanása helyett álljunk meg egy pillanatra, és befelé figyeljünk.
Adjunk…
Az Unió oldaláról, Brüsszelből kifejezetten a magyar emberek érdekével ellentétes gazdaságpolitikai kívánalmak érkeznek. - Orbán Viktor
️ A Gyomaendrődi Kereszténydemokrata Néppárt Alapszervezet Békés vármegye második legnagyobb szervezete, jelenleg 31 fő aktív és 3 pártoló taggal rendelkezik. A helyi alapszervezet 1991-ben alakult és…
Már 6000 ember jelentkezett, hogy Tiszás megélhetési politikusnak álljon
Hirtelen 10 millió politikus országa lettünk. Nem tudom hol volt eddig ez a 6000 ember, de most megjelentek Magyar Péter…
H I T Áldott Adventet kívánok!
Istenben bízva, Istent szeretve, békésebb, szebb, igazságosabb világért imádkozva...
☝️