MAGYAR-SZERB PÉLDÁT HOZTAM MA az "EU-bővítés napja" brüsszeli programon, ahol 4 másik kollégával együtt oszrottuk meg a gondolatainkat a résztvevőkkel. (Közben a szünetben tolerancia-kiállítás volt a…
A Covid-tanulságok? címmel megrendezett konferenciánk második kerekasztal-beszélgetésén Petri Bernadett, a XXI. Század Intézet kutatója, Horváth Levente az Eurázsiai Központ igazgatója és Fekete Rajmund, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatója beszélgetett Szabó László kommunikációs szakember moderálása mellett.
👉A beszélgetés során Petri Bernadett kifejtette, hogy miközben a helyreállítási alap létrehozása elméletileg azt célozta volna, hogy a tagállamok képesek legyenek talpra állni a kialakult gazdasági nehézségek közepette, az EU ezt is saját nyomásgyakorlási akciójává tette, hiszen több uniós tagállam, így például Magyarország máig nem jutott hozzá ezekhez a pénzekhez.
👉Horváth Levente kínai tapasztalatait osztotta meg és világított rá az alapvető hozzáállásbeli különbségekre is: amíg Nyugaton az egyén, addig Keleten a közösség volt középpontban.
👉Fekete Rajmund igazgatója sikertelen amerikai példákat ismertetett a válságkezelés kapcsán, többek között kihangsúlyozva azt is, hogy több ember halt meg a Covid alatt az Amerikai Egyesült Államokban, mint az ország eddigi összes háborújában együttesen a függetlenségi háborútól az afganisztáni kivonulásig.