A rezsicsökkentés arról szól, hogy fizetünk egy fix árat az energiára, a kormány pedig a piaci árig kifizeti helyettünk a különbözetet.
Mivel az energia ára jócskán megnövekedett, ezért a kormánynak a…
A török védelmi minisztérium közlése szerint a mai gabonakereskedelmi folyosóról szóló tárgyalások résztvevői megállapodtak arról, hogy közös koordinációs központot hoznak létre Isztambulban
Az ukrán gabona kiengedése azért fontos, mert mind az ENSZ, mind a nyugati államok attól tartanak, annak kiesése világszerte éhínséghez vezethet, a globális élelmiszeráremelkedésről nem beszélve.
Ukrajna a világ egyik legnagyobb mezőgazdasági termelője és exportőre, jelentős szerepe van többek között a napraforgó olaj, a búza, az árpa és a kukorica globális kereskedelmében, egyes országok ellátása a gabonafélékből szinte teljes mértékben Ukrajnából volt megoldva.
A török védelmi minisztérium közlése szerint a mai gabonakereskedelmi folyosóról szóló tárgyalások résztvevői megállapodtak arról, hogy közös koordinációs központot hoznak létre Isztambulban, és megvalósítják a kikötők és hajók közös ellenőrzését. A részletek kidolgozása a jövő héten várható.
António Guterres, az ENSZ főtitkára is pozitívan értékelte a tárgyalásokat, reménysugárnak nevezve azokat.
ℹ Az Oroszország és Ukrajna között folytatott, Törökország és az Egyesült Nemzetek Szervezete részvételével zajló tárgyalások témája az ukrán gabonaszállító hajók Fekete-tengeren történő átengedése volt. Oroszország de facto blokád alatt tartja a még ukrán ellenőrzés alatt álló fekete-tengeri kikötőket, a hajók átengedésének feltételének pedig a térség ukránok általi aknamentesítét nevezte meg. Ukrajna azonban attól tart, hogy aknamentesítés esetén Oroszország támadást intézhetne Odessza ellen. Szintén vitás pont, hogy Oroszország biztosítani akarja, hogy a gabonaszállító hajók titokban nem szállítanak fegyvereket Ukrajnába - vagy akár éppen ellenkezőleg, az országon kívülre.
Az ukrán gabona kiengedése azért fontos, mert mind az ENSZ, mind a nyugati államok attól tartanak, annak kiesése világszerte éhínséghez vezethet, a globális élelmiszeráremelkedésről nem beszélve. Emellett a kikötők blokkolása jelentős anyagi veszteséget okoz Ukrajnának is, amely már így is egyre jobban a nyugati világ közvetlen pénzügyi támogatására szorul működésének biztosításához.
Ukrajna a világ egyik legnagyobb mezőgazdasági termelője és exportőre, jelentős szerepe van többek között a napraforgó olaj, a búza, az árpa és a kukorica globális kereskedelmében, egyes országok ellátása a gabonafélékből szinte teljes mértékben Ukrajnából volt megoldva.
FAO
A rezsicsökkentés arról szól, hogy fizetünk egy fix árat az energiára, a kormány pedig a piaci árig kifizeti helyettünk a különbözetet.
Mivel az energia ára jócskán megnövekedett, ezért a kormánynak a…
☝️Törökország nem kapta meg az EU tagságot, így aztán jó lesz neki az erős BRICS csoport is.
☝️Bővül a BRICS! Felvételét kéri Argentína és Irán után Törökország,…
Miért hirdette ki az energia-veszélyhelyzetet a kormány? Komoly vita a HírTV-ben!
Vita a HírTV-ben a kormányzat legújabb lépéseiről!
Miért hirdette ki az energia-veszélyhelyzetet a kormány? Komoly vita a HírTV-ben!
Szurkolunk, hogy vége legyen a háborúnak és normalizálódjon a helyzet.
Sokan kérdeznek, sokan kommentelnek a rezsicsökkentés kapcsán. Én is, barátok, családtagok is…
BARÁTAIM!
Majd ha kidühöngtétek magatokat, szeretnék egy nagyon fontos gondolatot megosztani veletek!
🙏Tartsunk össze! Régi magyar betegség a széthúzás, ne essünk sokadszor is ugyanabba a hibába!
️…
🙏NAGYON FONTOS!
️
☝️ÖSSZE KELL TARTANUNK! SEGÍTSÜK EGYMÁST! 
Mielőtt megkérdeznéd, hogy miért ennyi, a villany és a gáz ára, arra a kérdésre válaszolj, hogy ha nem lenne, akkor inkább fizetnéd az elhibázott brüsszeli szankciók árát, csak legyen?!
SEMMI KÖZÜNK…
Köszönjük, Brüsszel!