️Szemmel látható módon a balliberális oldal által vizionált, és lassan egy évtizede hamis módon sulykolt elszigetelődésnek nyoma sincsen!
Magyarország érdekérvényesítő szerepe erősebb, mint valaha.
Miután tegnap Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Budapestre utazott, hogy meggyőzze Orbán Viktort az Oroszország elleni olajembargó támogatásáról, a magyar kormányfő a mai nap folyamán Emmanuel Macron francia köztársasági elnökkel is egyeztet telefonon a témában.
Szemmel látható módon a balliberális oldal által vizionált, és lassan egy évtizede hamis módon sulykolt elszigetelődésnek nyoma sincsen, és Magyarország érdekérvényesítő szerepe erősebb, mint valaha.
Az olajembargó- tervezetének elutasítása is illeszkedik abba a sormintába, amely ügyek mentén a nemzeti érdeket képviselő "magyar modell" példamutatóvá vált Európában.
Korábban az unortodox gazdaságpolitika, a migráció elutasítása, vagy a családtámogatások terén is tapasztalhattuk azt, hogy a nyugati világ meghatározó konzervatív és klasszikus liberális gondolkodói a „magyar modellt” dicsérték.
A jelenlegi formájában irracionális jelleget öltő embargó-tervezettel szemben Magyarország szólalt fel leghangosabban, ám ahogyan mindig, az érdekbeszámításon alapuló, vagyis a hazánk érdekeit is tiszteletben tartó konstruktív párbeszédre nyitott a magyar kormány is.
Magyarország nem orosz, nem ukrán és nem amerikai érdekeket képvisel, hanem saját nemzeti érdekét, és ez a szellemiség válik egyre rokonszenvesebbé a nyugati konzervatívok számára is.
A magyar modell irányadó jellegét az alábbi elemzésemben mutattam be korábban: https://www.xxiszazadintezet.hu/iranyado-lett-a-magyar-modell/