Az elmúlt évtizedekben gyakorlatilag valóságtagadás folyt Svédországban!

👉A baloldali kormányok a médiával karöltve szisztematikusan elhallgatták a bevándorlók által elkövetett bűncselekményeket, statisztitikákat kozmetikáztak vagy magyaráztak félre céltudatosan.

️Ám a mindennapossá váló lövöldözések és bandaháborúk az utcákon, az évről-évre növekvő bombarobbantások száma, valamint a nők elleni erőszak elharapódzása következtében maga Magdalena Andersson szociáldemokrata miniszterelnök volt kénytelen beismerni áprilisban, hogy a bevándorlók integrációja nem sikerült, és párhuzamos társadalmak alakultak ki.

👉Okkal nevezhetjük történelmi győzelemnek a svéd jobboldal sikerét a szeptember eleji választáson, hiszen 1945 óta mindössze 17 (!) évet töltött ellenzékben a szociáldemokrata párt.

Az elmúlt évtizedekben gyakorlatilag valóságtagadás folyt Svédországban: a baloldali kormányok a médiával karöltve szisztematikusan elhallgatták a bevándorlók által elkövetett bűncselekményeket, statisztitikákat kozmetikáztak vagy magyaráztak félre céltudatosan, a párhuzamos társadalmakat pedig eufemisztikusan "különösen veszélyeztetett kerületnek" nevezték.

Ám a mindennapossá váló lövöldözések és bandaháborúk az utcákon, az évről-évre növekvő bombarobbantások száma, valamint a nők elleni erőszak elharapódzása következtében maga Magdalena Andersson szociáldemokrata miniszterelnök volt kénytelen beismerni áprilisban, hogy a bevándorlók integrációja nem sikerült, és párhuzamos társadalmak alakultak ki. Ez pedig azt jelentette, hogy a bevándorlásellenes Svéd Demokratáknak (SD) mindvégig igaza volt, ami végül a választáson is megmutatkozott, hiszen a párt vált a legerősebb jobboldali formációvá.

Ennek ellenére a Jimmie Åkesson vezette párt nem lesz a kormánykoalíció tagja, miután Ulf Kristersson egy kisebbségi kormányt alakít, amelyet az SD kívülről fog támogatni. Ennek jelentőségét azonban nem szabad lebecsülni, hiszen egy évtizeddel ezelőtt elképzelhetetlen lett volna, hogy a Svéd Demokratákkal bármilyen formában együttműködjön a többi jobboldali párt. A jelenlegi helyzetben a koalíció teljes mértékben rá van utalva Åkesson támogatására, hiszen az SD nélkül nincs meg a kormánytöbbség, legyen szó bármilyen döntésről.

Az 50 oldalas koalíciós szerződés főképp adócsökkentési, és a jóléti juttatások felső határára vonatkozó terveket tartalmaz, de hangsúlyos részt foglal el benne a migrációs háttérű bűnbandák visszaszorítása, a szigorúbb börtönbüntetések és a deportálások könnyítése, valamint a nukleáris erőművek építése is.

Åkesson szerint a Svéd Demokraták ezen kérdésekben partnernek bizonyulnak, ami hosszú évtizedek után nemcsak kormányváltást, hanem valódi paradigmaváltást is előidézhet Svédországban.

Többek között erről beszéltem M1 Világ című műsorában:

Az a jó, ebben a parizeresben, hogy képes tanulni az elődje hibáiból.
Ja, bocs! Nem ide!
Vona Gábor akkor kezdett a bukás útjára lépni, amikor elindult a cukiság kampánya.
Jakab abból a szempontból…

A globális hatalmi elit meghosszabbított kezeként, magukat civilnek álcázó, valójában kiszervezett politika befolyásoló, csináló zsoldoscsapatok helyi parancsnokai jelentkeztek a helytartónál,…

Na, ezek után mondja bárki, hogy ezek a hergelések nem külföldi megrendelésre mennek!

Márki-Zay megint elszólta magát: a dollárbaloldal az amerikai dollármilliókból szervezi a tüntetéseket.

Karácsonyék…

A telexes csicskák nem tudhatják, mert a sorosdollárok melegítik őket, de a magyar emberek ugyanazért ellenzik a szankciókat, amiért a többi európai ember.

A szankciók bombaként hatnak Európára.…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média