Az űrhajósok az emberiség világűrbe küldött követei…A világűr kutatását és felhasználását, beleértve a Holdat és más égitesteket, minden ország javára és érdekében kell folytatni, tekintet nélkül az országok gazdasági vagy tudományos fejlettségének szintjére, és azt az egész emberiség közös vállalkozásának kell tekinteni.” Ezek a magasztos gondolatok a Világűrszerződés (1967) alapjai.

Ma ünnepeljük A Világűr Napját: 1961. április 12-én a Szovjetunióban bocsájtották Föld körüli pályára a világ első embert szállító űrhajóját, fedélzetén Jurij Gagarinnal.

Nagyszerű kimondani, hogy Magyarország erős hagyományokkal és valós, piacképes kompetenciákkal rendelkezik az űrtevékenység területén. A magyar űripari és űrkutatási kapacitások rendkívül felértékelődtek az elmúlt években, a szervezett, tudatos munka Magyarország Űrstratégiája alapján zajlik.

A legizgalmasabb fejlemények a Hunor Programról szólnak: célegyenesbe érkezett a Magyar Űrhajós Program, a négy jelölt, akik közül az egyik Magyarország második űrhajósa lesz, jelenleg a legkeményebb tudományos-fizika-szellemi felkészítésen vesz részt.

A magyar elnökség alatt fontos feladatunk lesz, hogy felgyorsítsuk az Európai Unió Nyugat-Balkán irányú bővítését és ezzel visszaadjuk a bővítéspolitika hitelességét.
Montenegró jó alany lesz erre,…

Számítunk arra, hogy Brüsszel megtámadja Magyarországot az ukrán gabona behozatali tilalma kapcsán, de mi kiállunk és meg fogjuk védeni a magyar gazdák érdekekeit.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média