Igazán gyönyörű alkalomból találkoztunk ma Leányfalun, hiszen facsemetéket ajándékozni, az maga a békesség. Az első szavaink így nem is lehettek mások, minthogy kifejeztük köszönetünket és hálánkat azoknak, akik ismét jó szívvel gondoltak ránk, akiktől a nemes gesztust kaptuk. Köszönjük a Felenyedi Református Egyházközösségnek, a leányfalusi református közösségnek, Adorján András polgármester úrnak a figyelmességét, szeretetét!
Soroljuk is fel gazdagságunkat: Zöld ringló szilvából és Golden almából 200, Regina cseresznyéből, Újfehértói fürtös meggyből és Magyar kajszibarackból 180-180, gondosan előkészített és becsomagolt facsemete érkezett ajándékba. Micsoda kincs! És micsoda kincs az a barátság, amit ezek a facsemeték jelképeznek! Köszönjük a tisztességet!
Az ajándék a Pilis-Dunakanyar 17 településére került, mégpedig így elosztva: Budakalász 94 darab, Csobánka 30, Dunabogdány 30, Kisoroszi 15, Leányfalu 30, Pilisborosjenő 30, Pilisvörösvár 121, Pilisszántó 22, Pilisszentkereszt 20, Pilisszentlászló 15, Pócsmegyer 20, Pomáz 148, Szentendre 225, Szigetmonostor 20, Tahitótfalu 41, Üröm 64, Visegrád 15.
A magyar ember a saját portáján mindig rendet tartott, ezzel, ha kellett, még erején felül is védelmezte a teremtett világ rendjét, megművelte földjét, gondoskodott állatairól, megzabolázta a folyókat, erdőt ültetett. Az oikosz szó, amiből az „öko” előtag őrződött meg az „ökológia” szavunkban eredeti jelentése „otthon, háztartás, család” volt. Az elemzés megmutatja, hogy a környezet- vagy természetvédelem valójában az otthon, a haza és a család védelme.
Biztos vagyok benne, hogy valamennyi csemete gondos kezekbe, jó helyre kerül, mint ahogy abban is biztosak lehetünk, hogy a szorgalmas munka, az odafigyelés, a törődés mindig meghozza a maga gyümölcsét!