Kultúrkincsek váltak szabadon hozzáférhetővé

Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából Kölcsey Ferenc esztétikai, nyelvtudományi dolgozatait, nyelvészeti, statisztikai-demográfiai munkáinak kivonatait és fontos kritikáit tette közzé az Országos Széchényi Könyvtár, köztük a híres Berzsenyi-kritika (recenzió) egyetlen példányban fennmaradt, teljes, autográf kéziratát. Most látott napvilágot hat verstöredék-vázlat is, amelyet még Kölcsey műveinek kritikai kiadása sem ismer.

Petőfi Sándor felesége, Szendrey Júlia költőként és műfordítóként is jelentős életművet hagyott hátra az utókor számára. 89 verse és 85 levélből álló levelezése mostantól szintén olvashatók a Copia-gyűjteményben.

A Fotótér tartalomszolgáltatás legújabb, unikális darabjai Egressy Gábor két arcképe, valamint a fiairól, Ákosról és Árpádról készített kettős portré. A szabadságharc korának egyik legismertebb színésze barátja volt Vörösmartynak és Petőfinek is. Egressy Gábor életének egyik csúcspontja volt, hogy 1848. március 15-én elszavalta a Nemzeti dalt, megszakítva a Bánk bán előadását a Nemzeti Színházban.1986 óta most láthatja először a nagyközönség Egressy Gábor két korai portréját, a fiait ábrázoló dagerrotípia pedig még sosem volt nyilvánosan látható.

A Fotótérben a nemzeti könyvtár az Egressy-dagerrotípiák mellett közel ezer vizitkártyát, kabinetfotót és egyéb portrét tett böngészhetővé, kutathatóvá és mindenki számára ingyenesen felhasználhatóvá.

Kossuth-díj, Széchenyi-díj, érdemkeresztek és lovagkeresztek – minden ilyen díj egy megismételhetetlen, kétségbevonhatatlan szakmai életút elismerése. Szívből gratulálok a díjazottaknak

️Harc a magyar szuverenitásért a Velencei Bizottság előtt. Az ott elhangzott felszólalásomat itt olvashatják:

Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Alelnök Asszony! Tisztelt Bizottsági Tagok!

Március 15-e…

️ A nemzeti ünnep biztonságos lebonyolításáért felelős operatív törzshöz napközben beérkezett információk alapján elmondható, hogy az egész országban a legnagyobb rendben, rendkívüli esemény nélkül…

Határainkon túl is élénken őrzik 1848 szellemiségét. Kolozsváron most először volt látható az utcán piros-fehér-zöld ünnepi dekoráció magyar felirattal. Sepsiszentgyörgyön, Érsekújváron,…

Az ünnep estéjén piros-fehér-zöldbe öltözött a Deák téri óriáskerék, a Lánchíd, és több ismert középület is a fővárosban. A látványos fényfestéseket a Nemzeti Múzeumnál és a Duna-part több pontján is…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média