Beérett a munkánk gyümölcse!
Köszönjük a Kormány támogatását!

120 ezer ember ivóvíz-ellátása forgott kockán!

Már folyik a Dera-pataktól északra lévő ipari övezet és a volt szovjet laktanya területének kármentesítése, köszönhetően annak a másfél milliárd forint többletforrásnak, amelyet a Kormány biztosított a projekthez - jelentette ki Vitályos Eszter, a térség választókerületi elnöke.

Az elnök asszony közbenjárására azért volt szükség, mert a terület szennyezettsége több települést is sújtott volna Pest megye 3. számú választókerületben - Budakalász, Szentendre, Pilisborosjenő, Pilisszántó, Pilisszentlászló, Pilisszentkereszt, Pilisvörösvár, Üröm -, valamint azon kívülieket is, mint például Solymár, Tinnye, Piliscsaba, Pilisjászfalu, Pomáz és Pilisszentiván.

Az elmúlt években számos vizsgálat során kiderült, hogy olyan mértéket öltött a káros anyag szétterjedése, mely miatt beavatkozás nélkül, a szennyezés 2023-ra elérheti az érintett településeken lévő víztermelő kutakat. Amennyiben ez bekövetkezne, úgy szükségessé válna a csaknem 120 ezer fő vízellátását biztosító infrastruktúra új vízbázisra történő áthelyezése. Ennek megvalósítása ugyanakkor nagy kihívást jelentene az érintett települések számára, hiszen Pest megyében a Duna parton nincs erre alkalmas tartalék vízbázis.

Vitályos Eszter szerint az Országos Vízügyi Főigazgatóság felkészült és előremutató szakmai partner volt az egyeztetések során. A feladat igen nagy és összetett. Ezt mi sem mutatja jobban, hogy a nyertes pályázó majdnem 4 milliárd forint értékben kezdheti meg a helyi lakosok egészségének és biztonságának megóvását célzó munkálatokat.

👏👏👏 Női párbajtőr csapatunk 5. a paralimpián!

️ Ti vagytok a mi Csapatunk:
Dani Gyöngyi, Krajnyák Zsuzsa, Veres Amarilla és a Mesterek: Feczer Viktor, Kovács Iván!

🙏🙏🙏 Mindig példát adtok nekünk…

Miért és kivel is kényszerülünk most küzdelemre?

Nem a tatárral, a szovjettel, jó esetben az iszlám állammal sem, hanem saját Európánk liberálisaival, azzal a közösséggel, amelyet mesterséges erők…

A 2022-es választás legnagyobb tétje, hogy folytatódhat-e az az építkezés, aminek eredményeképp egy jobb országot tudunk hagyni a gyerekeinkre, mint amilyet kaptunk - mondta Kubatov Gábor.

Elsőrendű vállalásunk volt, hogy megvédjük a magyar munkahelyeket, és újakat teremtsünk, ha azok elvesztek a pandémia alatt. A magyar gazdaság látványos talpraállása a magyar emberek munkájának…

Ma reggel a Fidelitas tagjai megszépítették az elmúlt időszakban nagyon elhanyagolt I. világháborús hősi emlékművet. Kigazolták, lenyírták a füvet és gyönyörű virágokat ültettek.
A nemzeti emlékezet a…

A kormány 4 millió forinttal járult hozzá a nagymarosi bringapálya kialakításához. Az ugratókkal, döntött kanyarokkal és különféle akadályokkal tarkított pályán a gyerekek biztonságos környezetben…

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média