Összefogásban az erő, a három település TOP pályázatát örömmel támogattam!
Most pedig megérkezett a jó hír, nyertek, összesen 100 000 000 millió forintot a negatív megkülönböztetésből fakadó hátrányok…
Újabb álhíreket terjeszt a baloldal – most épp a HÉV-fejlesztésekről 
Megint lelepleződött a valóságot rendszeresen elferdítő közlekedési „szakértő” és a magát függetlenként feltüntető, valójában politikai kampányokat kiszolgáló sajtótermék. Ezúttal azt próbálták elhitetni, hogy „a Kormánynak nincs szándéka a HÉV-ek fejlesztésére” – nos, ez egyszerűen nem igaz.
A valóság ezzel szemben az, hogy a Kormány és az Építési és Közlekedési Minisztérium már dolgozik a HÉV-vonalak korszerűsítésén, ráadásul nem is kis léptékben.
A H5 szentendrei HÉV esetében:
Folyamatban van az infrastrukturális korszerűsítés és a megállóhelyek fejlesztésére vonatkozó közbeszerzési eljárás előkészítése.
A projekt szerepel a 1042/2024. (III.4.) Korm. határozatban, mint kiemelt fejlesztés.
A tenderdokumentáció összeállítása jelenleg is zajlik, a fővárosi önkormányzat és szakcégei bevonásával.
A közbeszerzési eljárás 2025-ben indulhat, a kivitelezés pedig legkorábban 2026 végén kezdődhet.
A beruházás részeként megújul:
a vasúti pálya,
a peronok,
az utasforgalmi létesítmények,
az áramellátás és
a biztosítóberendezés is.
A közösségi közlekedés fejlesztése nem politikai hangulatkeltés kérdése, hanem hosszú távú, szakmai munka eredménye. A kormány célja, hogy korszerű, megbízható és kényelmes elővárosi közlekedést biztosítson a budapesti agglomeráció számára – ennek egyik fontos pillére a HÉV-vonalak átfogó megújítása.
Összefogásban az erő, a három település TOP pályázatát örömmel támogattam!
Most pedig megérkezett a jó hír, nyertek, összesen 100 000 000 millió forintot a negatív megkülönböztetésből fakadó hátrányok…
Isten veled, Tanár úr!
Lesz a falvakban ATM!



Farádi falunapi fotóalbum.
Gratulálok, István! Hajrá, Farád! 


Tóth Attila
A 24.hu is kérdezhetett bármit, mindenre választ kaptak. 
Ma délután a Schöpflin György-sátorban fontos kérdésekről beszélgetünk – egy új világrend küszöbén állunk, de vajon merre tart Európa?
Beszélgetőtársaim:
Fodor Gábor – igazgató, Közép-európai…
Mi az amit megkérdeznél Kapu Tibortól? Én ezt
Budapest hívja Houstont. Houston, jelentkezz!
Mi, magyarok azon kevés európaiakhoz tartozunk, akik meg tudják védeni a határaikat. - Lakó Anna
Az Európai Bizottság a látványos kudarc ellenére se tesz le a migrációs paktum végrehajtásáról, továbbra is erőlteti az áttelepítési kvótát. - Rétvári Bence