A Tisza-kormány a lehető leggyorsabban visszaállítaná az Ukrajnából érkező egyes agrártermékek importtilalmát. Ám hiába hibáztatja az előző kormányt a kialakult helyzetért, a jelenlegi jogi környezetet meghatározó szabályozást már az új ciklusban nyújtották be, a Tisza egyik képviselője, Melléthei-Barna Márton kezdeményezésére. Bóna Szabolcs szerint a cél a magyar gazdák védelme és a piac stabilizálása, ugyanakkor továbbra sem ismert, meddig marad érvényben a jelenlegi szabályozás. A Nébih adatai alapján a tiltás feloldása után néhány nap alatt hat import érkezését jelezték, köztük 91 tonna cukrot.
Fotó: Getty Images
/posztok.hu






Újra felülírják a realitást...
