Az új összetételű Országgyűlés alakuló ülésén Magyar Pétert választotta miniszterelnöknek szombaton. Az április 12-i választáson győztes, kétharmados parlamenti többségre szert tett Tisza Párt vezetője Orbán Viktort váltja a kormányfői székben. Az új miniszterelnököt 140 igen szavazattal, 54 ellenzővel és egy tartózkodás mellett választották meg. Ezt követően a kormányfő letette az esküt, majd beszédet tartott. Ebben főleg elődjét ostorozta, nemzeti vagyonvisszaszerzési és védelmi hivatal felállításá ígérte, és ismételten lemondásra szólította fel az őt hallgató köztársaság elnököt.
Fotók: Hatlaczki Balázs
/posztok.hu






️
Nyilatkozott a Roszatom vezére az új magyar kormány kapcsán. 