Kilépett az OPEC-ből az Emírségek – új erőviszonyok jöhetnek a Közel-Keleten
Az Egyesült Arab Emírségek látványos döntéssel hátat fordított az olajkartellnek, és ezzel nemcsak a piacot, hanem a geopolitikai egyensúlyt is felkavarta. A lépés mögött gazdasági kényszerek és egy egyre határozottabb hatalmi stratégia áll.