A schönbrunni kastélyt 1724-ben VI. Károly császár megvásárolta I. Lipót özvegyétől és leányának, Mária Teréziának adta, aki mindig is rajongott a kastélyért és a kertjéért. Mária Terézia uralkodásának kezdetével, 1740-ben Schönbrunn az udvari élet központjává vált.
Férje, Lotaringiai Ferenc egy reprezentatív kert kialakításán fáradozott. A természetet kedvelő uralkodó alapította meg 1752-ben a világ első állatkertjét is. 1765-ben a megözvegyült Mária Terézia férje terveinél egyszerűbben fejezte be a birtok udvarának kialakítását. Ő építtette a Neptun-kutat és a Gloriette-et is. A kastély és kertje nagyjából 1780-ra, Mária Terézia halálának évére nyerte el a végleges formáját. Ezután sokáig érintetlen maradt, még ma is nagyrészt őrzi akkori jellegét.

Az elmúlt napok történései bizonyítják: az elhibázott brüsszeli migrációs politika következményeit ártatlanok szenvedik el Nyugat-Európa utcáin. Az illegális migránsokkal együtt a terror is bejutott a…

️ túl kevés, túl későn. vagy nem arról volt szó, hogy megoldjátok? és ennek ellenére is migránsgettókat hoznátok létre, hogy azok is szívjanak, akik mindeddig ezt megúszták.

Találkozás a Magyar–Kínai Technológia Transzfer Központ vezetőségével Csungkingban

Magyarország és Kína stratégiai partnerként tekint egymásra, ezért azon dolgozunk, hogy összekapcsoljuk a magyar,…

Ezek a momentumos gyerekek olyan okosak, hogy nyugodtan eldughatnák maguk elől a húsvéti tojásokat. De nem ez a legnagyobb baj, hanem hogy az országot akarták vezetni.

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média