Ha az ukránok valóban győzelemre állnak Zelenszkij szerint, akkor miért akarnak tűzszünetet a "diadal" előtt?
️ 𝟭𝟮𝟰 𝗲𝘀𝘇𝘁𝗲𝗻𝗱𝗲𝗷𝗲, 𝟭𝟵𝟬𝟬. 𝗱𝗲𝗰𝗲𝗺𝗯𝗲𝗿 𝟯-𝗮́𝗻 𝗮𝗹𝗮𝗸𝘂𝗹𝘁 𝗺𝗲𝗴 𝗮 𝗙𝗲𝗿𝗲𝗻𝗰𝘃𝗮́𝗿𝗼𝘀𝗶 𝗧𝗼𝗿𝗻𝗮 𝗖𝗹𝘂𝗯𝗯𝗮𝗻 𝗮 "𝗙𝗼𝗼𝘁𝗯𝗮𝗹𝗹"-𝘀𝘇𝗮𝗸𝗼𝘀𝘇𝘁𝗮́𝗹𝘆.
„𝘜́𝘫 𝘧𝘰𝘰𝘵𝘣𝘢𝘭𝘭-𝘦𝘨𝘺𝘭𝘦𝘵 𝘢 𝘧𝘰̋𝘷𝘢́𝘳𝘰𝘴𝘣𝘢𝘯! 𝘈 𝘧𝘦𝘳𝘦𝘯𝘤𝘻𝘷𝘢́𝘳𝘰𝘴𝘪 𝘪𝘧𝘫𝘢𝘬 𝘬𝘰̈𝘳𝘦́𝘣𝘦𝘯 𝘮𝘰𝘻𝘨𝘢𝘭𝘰𝘮 𝘪𝘯𝘥𝘶𝘭𝘵 𝘮𝘦𝘨 𝘢 𝘧𝘰𝘰𝘵𝘣𝘢𝘭𝘭-𝘦𝘨𝘺𝘭𝘦𝘵 𝘪𝘳𝘢́𝘯𝘵. 𝘈𝘻 𝘢𝘭𝘢𝘬𝘶𝘭𝘰́ 𝘨𝘺𝘶̋𝘭𝘦́𝘴𝘵 𝟣𝟪𝟫𝟫. 𝘢́𝘱𝘳𝘪𝘭𝘪𝘴 𝟣𝟨-𝘢́𝘯 𝘦𝘴𝘵𝘦 𝘵𝘢𝘳𝘵𝘫𝘢́𝘬 𝘢𝘻 𝘜̈𝘭𝘭𝘰̋𝘪 𝘶́𝘵𝘪 𝘎𝘶𝘵𝘨𝘦𝘴𝘴𝘦𝘭 𝘷𝘦𝘯𝘥𝘦́𝘨𝘭𝘰̋𝘣𝘦𝘯”
️ A Ferencvárosi Polgári Körbe sok-sok ember igyekezett a Bakáts téren 1899. május 3-án este hat és hét óra között. Ezen az estén a kerület lelkes fiataljai az idősebb és tehetősebb polgárokkal együtt megalakították az FTC-t. Első elnökének dr. Springer Ferencet, a kerület kedvelt ügyvédjét választották. Érdekesség, hogy a klub további működéséhez szükséges anyagiakat egy, az ebből az alkalomból megszervezett bál bevétele biztosította. Rövidesen a ferencvárosi tagok saját maguk megépítették az FTC első sportpályáját a külső Soroksári úton. 1900. december 3-án hivatalosan is megalakult az FTC „football-szakosztálya”.
️ Két hónappal később, február 10-én megrendezték az első magyar bajnoki mérkőzést, ami a Ferencváros és a Budapesti TC között zajlott, ezt azonban a Magyar Labdarúgó-szövetség nem ismerte el hivatalos mérkőzésként. Az első hivatalos bajnoki mérkőzését így 1900. április 21-én játszotta a Ferencváros, ekkor a MUE ellen 5–3-as vereséget szenvedtek a zöld-fehérek. A Ferencváros első hivatalos bajnoki gólját Borbás Gáspár, az FTC akkor 17 éves balszélsője szerezte. A Fradi első pontját a Műegyetem ellen elért 2–2-es döntetlen után jegyezhette fel, míg az első Fradi-győzelemre 1901. június 16-ig kellett várni (FTC-Budapesti SC 5–1).
️ 1900. május 5-én az Old Cricketer ellen (5–0, az első Fradi győzelem a nemzetközi porondon) viseltek első alkalommal a Fradi-játékosok zománcozott kis jelvényt, mely öt zöld és négy fehér csíkot tartalmazott, a címer alján lévő zöld pajzsban pedig három egymáshoz fordított E betűt helyeztek el. Ez mindmáig a klub jelmondatára utal: erkölcs, erő, egyetértés.
1903-ban a fradisták már ez első bajnoki címüket ünnepelhették. Szintén ebben az évben kapták meg a zöld-fehérek először az Ezüstlabdát, az első magyar labdarúgó-vándordíjat.