𝗞𝗼̈𝘇𝘃𝗲́𝗹𝗲𝗺𝗲́𝗻𝘆 𝗸𝘂𝘁𝗮𝘁𝗮́𝘀𝗼𝗸 𝗼̈𝘀𝘀𝘇𝗲𝗴𝘇𝗲́𝘀𝗲 - 𝗜́𝗴𝘆 𝘁𝗶𝘀𝘇𝘁𝗮 𝗮 𝗸𝗲́𝗽
(VOX Populi választási kalauz)

A közvélemény kutatások attól függően, hogy ki rendelte, vagy kinek az "elkötelezettje" nagyban befolyásolja a kimutatott eredményeket. Ezen nincs mit szépíteni, s ez igaz jobbról és balról egyaránt. Annak érdekében, hogy mégis kapjunk egy reális képet, alább mutatunk egy összegző elemzést arról, hogyan is állhatnak valójában a politikai erők a csatatéren.

A Fidesz átlag 4,3% vesztett május vége/június eleje óta, a TISZA pedig átlag 9,9%-ot nőtt a közvélemény-kutatásokban, ha az összes olyan intézet adatait együtt nézzük, akik röviddel a június 9-i választás előtt is, meg idén ősszel is posztoltak már választási közvélemény-kutatást. Van azonban egy még érdekesebb, sokaknak talán váratlan üzenete is a mellékelt táblának.
Hozzászokhattunk már ahhoz, hogy ellentmondásos közvélemény-kutatási adatokból kell tájékozódnunk a magyar pártok pillanatnyi népszerűségéről. Ezt jól látható okkal hozza a nagyérdemű összefüggésbe azzal, hogy a megjelenő kutatások egy része konkrét politikai pártok – egymáséval többnyire ütköző, bár mostanában kifejezetten TISZA-párti kutatások hiányában nem feltétlenül szögesen ellentétes - kommunikációs céljait szolgálja.

Azt azonban érdemes észrevenni, hogy (1) a trendek tekintetében általában egész jó összhangban vannak egymással a különböző kutatások, és (2) a kutatások átlaga, bizonyos esetekben némi előre belőhető megszorítással, ettől még jó jóslatot tud adni a várható eredményekről.

7 olyan kutatóintézet van, amelyik idén ősszel és röviddel a júniusi választások előtt is posztolt friss adatsorokat a szavazói szándékokról. Ha mindegyik kutatónál kivonjuk az egyes pártok őszre jelzett szavazatarányából a június 9 előtt várt szavazatarányaikat, akkor (kerekítve) a táblában látható számokat kapjuk. Tehát hogy a Fidesz átlag 4,3% vesztett az utóbbi hónapokban, a TISZA meg átlag 9,9%-ot nőtt a közvélemény-kutatásokban, és az intézetek közötti eltérések nagyjából a legendás hibahatáron belül vannak (főleg, ha nem az állítólagos ±3, hanem a reális hibahatárral számolunk). Mindeközben a DK-MSZP-P (együtt számolva) 4,1, a Kutyapárt 0,6, a Momentum 1,3 százalékot vesztett.

Az egyszerre többféle adatsort („biztos szavazó”, „összes megkérdezett” stb) posztoló intézetek különféle becsléseit ezúttal is átlagoltam.

️ Joga volt Ervin? Tehát, ha téged valaki felvesz egy nyilvános helyen, akkor elveheted a telefonját és eldobhatod?
️Itt nem azzal volt Peti gondja, hogy filmezték, hanem az, hogy mit vettek fel róla!

GYÁSZOLÓ FELESÉG KÖSZÖNTE MEG A MENTŐK MUNKÁJÁT

“Tisztelt Mentőszolgálat! Kedves Mentésirányító Hölgy!

Ezúton szeretném megköszönni annak a mentésirányító hölgynek aki életem legnehezebb perceiben,…

Mondjuk azzal kapcsolatban, hogy unió ide vagy oda, nem hagynak fel a kisebbségek vegzálásával, sosem volt kétségem.
Viszont azoknak a Tisza Pártos tüntetőknek, akik a kárpátaljai magyarság rovására…

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média