Vajon a Google-nak mikor meri végre valaki azt mondani, hogy a cég megsértette az összes érvényben lévő emberi normát, ezért letiltom!?
„A Google felfüggesztette az Ön fiókját, mert tevékenysége megsértette a cég közösségi alapelveit”
Képzeljük el, hogy a fentihez hasonló üzenet vár minket egyik nap, amikor leülünk dolgozni, megrendelnénk valamit, szerveznénk a családi összejövetelt, vagy csak befizetnénk a villanyszámlát, ami ugye, már emailen érkezik. Ha letiltják az ember digitális postafiókját, tényleg olyan, mintha lábon lőnék, mintha ellopnák a pénztárcáját az összes iratával – felfoghatatlanul sok utánajárás – szolgáltatók, kormányablak, miegymás – az elmúlt évek emailjei elképesztően sok információt hordoznak, és a letiltásnak van olyan következménye is, amivel talán csak évekkel később szembesülünk, mikor az egyik távoli ismerős próbált nekünk üzenni, de „nem ment át a levél”. Ugye érezzük a helyzet súlyosságát?
☝Egy ilyen vállalati döntés következményeivel természetesen a Google is tisztában van, nem véletlenül építik évek óta úgy a céget, hogy nélkülözhetetlenek legyenek a felhasználók számára, mindennapjaik szervezésében.
A Google pedig valamiért jónak látta, hogy egy floridai nőnek ezzel a radikális döntéssel keserítse meg az életét. És hogy miért? Mert azzal, hogy a nő a Family for Life életvédő társaság tagjaként misét és imacsoportot szervezett az egyik abortuszklinika elé, a Google nem kívánt semmilyen szinten azonosulni, és minden egyéb eszközt sutba dobva, jóformán kiírták a digitális világból a szervezőnőt.
👉Az eset egy tavaly szeptemberi esemény szervezése közben történt. Egy köremail elküldését követően egy órával érkezett a nagy Google kalapács, és mindenfajta indoklás nélkül felfüggesztették a nő fiókját.
Miután Trudy Perez-Poveda több napig próbálta visszaszerezni hozzáférését az adataihoz, a Google közölte vele, hogy a fiókot „véglegesen letiltották”, mert megsértette a vállalat szabályzatát.
️Perez-Poveda természetesen pert indított. A peres dokumentumokban a Google már úgy fogalmazott: „biztonsági okokból” nem oszthatják meg a fiók letiltásának az okát, majd hozzátették, hogy a felfüggesztés miatt az elmúlt évtized fiókban tárolt adatait amúgy nem tudták visszanyerni.
A floridai életvédőt képviselő Thomas More Society jogi érdekvédelmi csoport nem pusztán az ügy rendezését várja a Google-től, de az államban „vészjóslóan növekvő cenzúra” ellen is fel kívánnak lépni.