Amikor már a fiatal német migránsok nyíltan kimondják, hogy "a muszlimok többségben lesznek Németországban" és, hogy "be fogják vezetni a Saría törvényeket, akkor szerintetek Brüsszel menekülteket…
Hogyan venné át Kína Tajvant? Az 5 stratégia egyike
️ Xi hadseregének lehetőségei a fokozott kényszertől a sziget közvetlen megszállásáig terjednek.
1️⃣ Xi által előnyben részesített lehetőség az, amit jelenleg is követ: a kényszer a háború küszöbe alatt. A PLA évek óta fokozza az agresszív tevékenységeket – például berepül a tajvani légvédelmi azonosító zónába és átvág a szoros középvonalán –, amelyek célja a tajvani hadsereg kimerítése, fizikai terének csökkentése és a sziget érzésének megteremtése. képtelen megvédeni magát. Dezinformáció, kibertámadások és Tajvan diplomáciai elszigetelésére tett erőfeszítések teszik teljessé ezt a kampányt.
2️⃣ A Matsu- és Kinmen-szigetek pekingi inváziója veszélyes dilemmát teremtene Tajvan és az Egyesült Államok számára
3️⃣ A harmadik lehetőség a blokád lenne. Ebben a forgatókönyvben Xi valamilyen ürügyet ragadna meg arra, hogy elvágja Tajvant a külvilágtól.
4️⃣ Ha a blokád nem elegendő, Kína a negyedik lehetőséget választja – a bombázást. Tajvan bombákkal és ballisztikus rakétákkal való felrobbantása hozzájárulhat a blokád hatásainak fokozásához azáltal, hogy megsemmisíti azokat az úthálózatokat, amelyek Tajvan legelérhetőbb kikötőit kötik össze legfontosabb városaival.
5️⃣ Az ötödik és egyben utolsó lehetőség a rémálom forgatókönyve. A teljes körű invázió valószínűleg a tajvani fegyveres erők és kritikus infrastruktúra elleni hatalmas légicsapással kezdődne, szabotázzsal és a vezetés meggyilkolására irányuló kísérletekkel párosulva. A PLA ezután megpróbálja elfoglalni a strandokat, kikötőket és repülőtereket, felhasználva azokat a csapatok és a sziget meghódításához szükséges felszerelések szállítására. Hszi haditengerészete arra törekszik, hogy elszigetelje Tajvant a külföldi beavatkozástól vagy támogatástól.