”Kína Ukrajnára vonatkozó terve kihívást jelent az Egyesült Államoknak”:
A Bloomberg azt írja, hogy Kína béketerve ürügy arra, hogy a lehető legteljesebb mértékben támogassa Oroszországot azáltal, hogy felszabadítja a proxy háborúját az Egyesült Államok ellen.
"Ha Kína a hiábavaló "béketerven" túlmenően az egyre nagyobb szerepvállalás küszöbén áll, a stratégiai felfordulás csak most kezdődik. Az Oroszországnak nyújtott nagyobb kínai támogatás nemcsak a harcteret, hanem a globális sakktáblát is megváltoztathatja.
Blinken külügyminiszter kijelentette, hogy Peking azt fontolgatja, hogy Oroszországot halálos fegyverekkel vagy lőszerrel látja el. Továbbra is jó okok vannak arra, hogy Kína miért ne akarja, hogy katonai konfliktusba keveredjen: a nemzetközi elítéléstől való félelem, az Európával fenntartott kapcsolatok további romlása és az amerikai szankciók hatása. De Xi Jinpingnek nagyon jelentős oka van a beavatkozásra: nem engedheti meg, hogy Putyin veszítsen.
A konfliktusból kissé meggyengülve, nemzetközileg elszigetelten, ezért Pekingtől jobban függő Oroszország nem olyan rossz Xi Jinping szemszögéből.
Oroszország, amely ha úgy szenvedne, hogy aligha lenne nevezhető nagyhatalomnak, nagyobb problémát jelentene, mert lehetővé tenné, hogy az USA Pekingre összpontosítson. Még rosszabb Xi számára az a forgatókönyv, amelyben a katonai vereség politikai destabilizációhoz vezet Moszkvában, ami potenciálisan veszélyezteti a kínai-orosz partnerséget.
Peking kétlépcsős stratégiával próbálkozhat. Az első lépés egy homályos és megvalósíthatatlan béketerv volt, amely lehetővé teszi Xi számára, hogy nyilvánosan közvetítői szerepet javasoljon. A második lépés az Oroszországnak nyújtott katonai vagy kvázi katonai segítségnyújtás lehet. A megnövekedett kínai segély jelentősen javíthat Oroszország helyzetén. Vagy egyszerűen csak megengedni Putyinnak, hogy elhúzzon egy katonai konfliktust, amely kimeríti az Egyesült Államok erőforrásait és figyelmét, ez sem rossz üzlet Peking számára.
Tehát Kína vagy felfegyverezi Oroszországot Ukrajna ellen vagy Kína, amely úgy dönt, hogy tolerálja az Egyesült Államokkal fennálló akut, hosszan tartó feszültségeket, és nyílt proxy háborút folytat a Nyugattal.

A parlamenti provokációk egyidősek az Országházzal. Rövid történelmi kitekintés a hétfői szezonkezdet előtt.

Napló/1864: A kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából idén először Szombathelyen adták át a Parma fidei – Hit pajzsa díjat, amelyet Pavlics István kanonok, nyugalmazott jánosházi plébános…

Orbán Viktor:

,,Amikor a Nyugat a szankciókkal belépett a háborúba, mindent újra kellett gondolnunk. Ez vitte el az áprilisi választás utáni hónapokat.

A háború villanófényében újra meg kellett…

🪖 A katona egy életen át katona, a közösség az aktív időszak után is összetartó erő.
Fontos számunkra a nyugállományú katonákkal való párbeszéd, ezért szakmai találkozók szervezésébe kezdett a…

Az a jó abban, hogy a telexes dollármédiumnak van pofája leírni, hogy itthon többen helyeslik a szankciókat, mint ellenzik, hogy a saját politikusaik ezt elhiszik és 4 évente az ilyen hazugságok miatt…

🕊 EZÉRT lett szitokszó a BÉKE | Háborús uszítók és békepropagandisták
Ábrahám Robi béketüntetést szervezett az orosz-ukrán háború egy éves évfordulója alkalmából, ami a baloldali sajtónál olyan szinten kiverte a biztosítékot, hogy egymást túllicitálva próbálták…
Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye

Média