A baloldalnak azt kell megértenie: a győzelemhez nem elég a dollár és befolyásos pártfogók. A győzelemhez szív kell.
Irán kopogtat az ajtón: Mit kínál Teherán?
Irán nem tartozik a BRICS-országok közé, de szeretne bekerülni. Amerikai katonai hírszerzési források szerint a teheráni vezetés ezekben a napokban próbálja meggyőzni Pekinget arról, hogy megérdemli a szövetségbe való felvételét.
Az amerikaiak szerint az iráni vezetés Kínába utazott, és a Hszi Csin-pinggel folytatott tárgyalásokon egy visszautasíthatatlan ajánlatot tett le az asztalra: Hozzáférést az UAV (iráni drón) technológiához! Az oroszok által Ukrajnában tesztelt iráni drónok bizonyítottak, és Teherán hajlandó megosztani know-how-ját a kínai és orosz partnerekkel. Irán már alá is írt egy megállapodást Oroszországgal 6000 high-tech drón közös gyártásáról, amelyeket nem csak az ukrajnai háborúban fognak használni; a perzsák felkészülnek egy esetleges amerikai-izraeli katonai offenzívára, amelyről mindenki beszél.
BRICS katonai erők
Abban a pillanatban, hogy a BRICS-országok bejelentik, hogy katonai szövetségre lépnek, létrejönne a világ legerősebb blokkja.
A BRICS-országok rendelkeznek a legtöbb nukleáris fegyverrel (Oroszország, Kína és India), többel, mint a négy NATO-ország, akiknak atombombájuk van (az USA, az Egyesült Királyság, Franciaország és Izrael, együttesen mintegy 6155 robbanófejes arzenállal). Hogy világos képet kapjunk arról, hogy mekkora arzenálról beszélünk, csak az Orosz Föderációnak több nukleáris robbanófeje van, mint az egész NATO-nak!
De a BRICS ennél több, és nem feltétlenül katonai hatalomról beszélünk. Végül is a gazdasági erő is fegyver, nem igaz? India például nélkülözhetetlen a gyógyszergyártáshoz és -fejlesztéshez, Oroszország az energiaexporthoz (olaj, gáz, szén, urán), Kína a nyugati termelés jelentős részéhez, Brazília és Dél-Afrika az olajhoz és az ásványi anyagokhoz️