A Miniszteri Kabinet új, 2022. december 30-án elfogadott 1487. számú rendelete új eljárást vezet be Ukrajnában a katonai nyilvántartás szervezésére és vezetésére.
Eszerint a katonai szolgálatra…
Lengyelország hozza létre Európa legerősebb hadseregét
Varsó jelenleg Európa legerősebb hadseregének kiépítésén dolgozik, és már túllépte a NATO védelmi kiadásokra vonatkozó normáját. Ezt Mariusz Blaszczak miniszterelnök-helyettes, Lengyelország honvédelmi minisztere jelentette ki – írja a Do Rzeczy.
A minisztert arról kérdezték, hogy a lengyel hadsereg jelenleg a legerősebb Európában, vagy csak az lesz. „Megtesszük, de a külföldi sajtóban már azt lehet olvasni, hogy Európa legerősebb hadseregét építjük” – válaszolta Blaschak. Hangsúlyozta: most az ország csapatai erősebbek, mint valaha, és a jövőben is csak erősebbek lesznek.
Blaszczak emlékeztetett arra, hogy 2022-ben Lengyelország megkapta a Patriot légvédelmi rakétarendszer (SAM) és a török gyártmányú Bayraktar drónok első akkumulátorait. 2023-ban Varsó az Abrams tankok, a HIMARS többszörös kilövésű rakétarendszerek (MLRS), a repülőgépek és a helikopterek átadását várja.
2022 decemberében arról számoltak be, hogy a lengyel hadsereg megkezdi az önkéntesek toborzását a kiképzésre. 15 és 65 év közötti állampolgárok vehetnek részt. Blaszczak szerint a fő cél az, hogy minél többen képezzék ki a katonasággal kapcsolatos alapkészségeket.
A Miniszteri Kabinet új, 2022. december 30-án elfogadott 1487. számú rendelete új eljárást vezet be Ukrajnában a katonai nyilvántartás szervezésére és vezetésére.
Eszerint a katonai szolgálatra…
EZEN A NAPON... volt a madéfalvi vérengzés, mely a székelyek ellen elkövetett tömeggyilkosság 1764-ben, Mária Terézia uralkodása alatt.
1764. január 7.-én Erdélyben a Siskowicz altábornagy vezette…
Békés, Áldásokban Gazdag Boldog Új Évet Magyarország! 




Petőfi Sándor a LEGNAGYOBB magyar lírikus 1844-ben bocsátotta közre első verses kötetét, s 1849-ben már eltűnt a csatatéren...
Öt rövid esztendő alatt olyan fényes pályát futott be, hogy ahhoz…
Áldott, Békés, Boldog Szeretetteljes Karácsonyt Kívánunk!




Mosoly jöhet? 
👍
Amikor liberális vagy, és megváltanád a világot, de az emberek nem elég érettek még erre...
Egyébként lehet hogy jobban járt volna a dollárbaloldal, ha az egész 3 milliárdnyi kampánydollárt WC papírra költik, nem csak 70 milliót.
EU legjobb miniszterelnöke:
Orbán Viktor!
HONNAN VAN A PÉNZ, PAPA?
️ továbbra is megválaszolatlanok a kérdéseink, amiket a dollárbalosoknak, a dollármédiának és korányinak tettünk fel.
ez a modern, magyar politika legnagyobb botránya és még…
Csak azért valahol mégis dühítő, hogy míg Orbánék dolgoznak, cselekszenek, kezelik ezt a válságot, a…