Amikor a The Chosen (A kiválasztott) című sorozat készítői nemrég közzétettek egy promófilmet a negyedik évadról, valószínűleg arra számítottak, hogy ez majd felkelti a figyelmet a sorozat iránt – így is történt, de nem pontosan úgy, ahogy arra ők számítottak.
Néhány másodperc erejéig ugyanis feltűnt egy szivárványos zászló a háttérben, amely bár alig látható, a nyilvánosság figyelmét nem kerülhette el. Jon Root konzervatív kommentátor posztolt egy képernyőképet róla, majd feltette a kérdést:
„Meg tudjátok magyarázni, miért van egy Pride zászló a forgatáson?”
A műsor készítői közölték, hogy „mi mindenkivel együtt dolgozunk a sorozaton, akik segítenek nekünk Jézus hiteles ábrázolásában”. Dallas Jerkins erre rátett egy lapáttal: „Nem csináltunk titkot abból, hogy a szereplőink és a stábunk tagjai más-más hitet vallanak. Nem hiszem, hogy a személyes dolgaik a forgatáson relevánsak lennének és kapcsolódnának a The Chosen tartalmához, viszont ha valaki emiatt abba akarja hagyni egy ingyenes sorozat nézését, az az ő dolga”.
Jerkins ebben a kérdésben kezdettől fogva következetes volt, felhívva arra a figyelmet, hogy a munkajogi törvények sem engednék, hogy másképp cselekedjen, hozzátéve, hogy a The Chosen nem akar az a sorozat lenni, amely „cserben hagyja” az embereket.
/posztok.hu

️
✍️





