„Nincs Isten.” „Orbán diktátor.” „A magyarok rasszisták.”

Az ateizmus a gőg vallása. Európában az úgynevezett felvilágosodás előtt senkinek nem jutott ilyesmi eszébe, nem gondolták az emberek, hogy a világ csak úgy lett, mindenféle cél és értelem nélkül, mint ahogy az sem vetődött fel bennük, hogy képesek megváltoztatni az éghajlatot vagy a születési nemet. Igaz, a biológia és fizika törvényei mellett a fennálló társadalmi rendet is öröknek vélték, noha azt emberek alkották, így az természetesen változtatható.

A különböző izmusok kitalálói azóta is ezzel küszködnek: nem képesek elkülöníteni az Isten alkotta természeti és erkölcsi törvényeket az emberi ötleteléstől. Mivel nem ismernek el a felettes hatalmat, ezért a saját egójukból fakadó nagy, bizonyíthatatlan kijelentésekkel spórolják meg a szellemi munkát. „Nincs Isten.” „Orbán diktátor.” „A magyarok rasszisták.” Nem vacakolnak érvekkel, éppen a tudományt zászlajukra tűzők igyekeznek axiómaként – tehát bizonyítást nem igénylő tételként – megfogalmazni mindent, mert így bármit megfellebbezhetetlen igazsággá lehet tenni.

Állítsd be, hogy kiket követsz (országos politika, közélet, helyi erők és média)! Beállítom

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye