A biztonságiak kísérték ki.…
Az egész Európai Unió létezése kérdőjeleződik meg az emberek szemében azzal, hogy azt a két célt, amely miatt működtetjük, a békét és a jólétet feladta – erről beszélt pénteki rádióinterjújában Orbán Viktor miniszterelnök. És valóban: az elmúlt egy évben a béke és a jólét is eltűnőben van az Európai Unióban és ennek elsősorban maga a brüsszeli politika az oka.
A helyzet megértéséhez ugyanakkor messzebbre kell visszamenni az időben. A II. Világháború után a teljes világon a sokk lett úrrá, ugyanakkor a harcok utáni lelki, gazdasági és társadalmi trauma Európát érintette a legnagyobb mértékben, ahogy a károk is itt voltak a legnagyobbak. Az akkori generáció nem akart több háborút látni a kontinensen, ezért a tartós európai béke megteremtésén kezdett el gondolkodni. Ezt a célt pedig elsősorban gazdasági együttműködéssel próbálta elérni. Az elgondolás emögött reális volt.
Ha egyes országok mást is gondolnak bizonyos ideológiai kérdésekben, mi értelme lenne háborúzniuk, ha a gazdaságaik összefonódtak, az ebből fakadó jólét előnyeit pedig mindenki élvezi?
A biztonságiak kísérték ki.…
John Wick okkal győzte le Shazamot | Igen. Ez ma az Egyesült Államok
A mai Hardcore Hobbistában minden kiderül az új Amerikáról. Megtudjuk, hogyan maradhat csendben a vádlott a védőbeszédjén. Hogy is…