A béke és a jólét biztosításának képessége is megkérdőjeleződött.

Az egész Európai Unió létezése kérdőjeleződik meg az emberek szemében azzal, hogy azt a két célt, amely miatt működtetjük, a békét és a jólétet feladta – erről beszélt pénteki rádióinterjújában Orbán Viktor miniszterelnök. És valóban: az elmúlt egy évben a béke és a jólét is eltűnőben van az Európai Unióban és ennek elsősorban maga a brüsszeli politika az oka.

A helyzet megértéséhez ugyanakkor messzebbre kell visszamenni az időben. A II. Világháború után a teljes világon a sokk lett úrrá, ugyanakkor a harcok utáni lelki, gazdasági és társadalmi trauma Európát érintette a legnagyobb mértékben, ahogy a károk is itt voltak a legnagyobbak. Az akkori generáció nem akart több háborút látni a kontinensen, ezért a tartós európai béke megteremtésén kezdett el gondolkodni. Ezt a célt pedig elsősorban gazdasági együttműködéssel próbálta elérni. Az elgondolás emögött reális volt.
Ha egyes országok mást is gondolnak bizonyos ideológiai kérdésekben, mi értelme lenne háborúzniuk, ha a gazdaságaik összefonódtak, az ebből fakadó jólét előnyeit pedig mindenki élvezi?

John Wick okkal győzte le Shazamot | Igen. Ez ma az Egyesült Államok
A mai Hardcore Hobbistában minden kiderül az új Amerikáról. Megtudjuk, hogyan maradhat csendben a vádlott a védőbeszédjén. Hogy is…

Terjeszd a valóságot a közösségi médiában!
Klikkelj a Forrást nézem, kedvelem ott linkre, majd kedveld, oszd meg az eredeti posztot!

Média

Országos politika

Közélet

Mémek

Helyi erők

Budapest
Bács-Kiskun vármegye
Baranya vármegye
Békés vármegye
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
Csongrád-Csanád vármegye
Fejér vármegye
Győr-Moson-Sopron vármegye
Hajdú-Bihar vármegye
Heves vármegye
Jász-Nagykun-Szolnok vármegye
Komárom-Esztergom vármegye
Nógrád vármegye
Pest vármegye
Somogy vármegye
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye
Tolna vármegye
Vas vármegye
Veszprém vármegye
Zala vármegye